MENU

liczba odwiedzin: 476211

 

 

Czwartek 21.11.2024

Facebook

Partnerzy

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Aktualności

  • Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia, upamiętniająca 106 rocznicę odzyskania Niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, tradycyjnie już odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Celem wspomnianej akcji jest z jednej strony popularyzacja wśród młodzieży Narodowego Święta Niepodległości, z drugiej zaś kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

    W momencie gdy padła komenda spocznij i odprowadzono sztandar szkoły krótką prelekcję, dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości wygłosił nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka. Prelegent zwrócił uwagę na okoliczności i uwarunkowania towarzyszące temu wydarzeniu, podkreślił też, że sukces miał tak naprawdę wielu ojców (m.in. J. Piłsudski, I. J. Paderewski, W. Korfanty, W. Witos, I. Daszyński). W wystąpieniu nawiązano również do ustanowienia Narodowego Święta Niepodległości i jego znaczenia obecnie – w wolnej, demokratycznej Polsce.

  • W czwartek 7 listopada młodzież naszej szkoły, pod opieką nauczycieli Marcina Gomółki i Jarosława Pieńkusa udała się do Warszawy, aby na stadionie przy Łazienkowskiej obejrzeć mecz 3 kolejki Ligi Konferencji Legia Warszawa – Dynamo Mińsk.

    Spod szkoły wyjechaliśmy przed 16. Korków nie było, więc szybko dotarliśmy pod stadion. A tam – mimo, że do meczu została jeszcze godzina było już tłoczno. Po prostu czuło się atmosferę ważnego wydarzenia sportowego. Zajrzeliśmy na chwilę do sklepu z klubowymi pamiątkami i potem już weszliśmy na trybuny, które powoli się zapełniały. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem wszyscy na stojąco odśpiewali „Sen o Warszawie”, no i zaczęło się.

  • Milena Rombel (III LO) i Julia Rosa (IV Technikum) – to dwie Uczennice Zespołu Szkół, którym przyznano stypendium prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025. Dziewczyny otrzymały dyplomy we wtorek 5 listopada w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W uroczystym wręczeniu wspomnianych dyplomów uczestniczyli wojewoda lubelski Krzysztof Komorski i wicewojewoda Andrzej Maj. Tym samym Milena i Julia znalazły się w zaszczytnym gronie 229 najzdolniejszych uczniów z terenu województwa lubelskiego. To ogromny powód do dumy zarówno dla nich, jak i naszej szkoły.

  • Tradycją stało się, że corocznie 1 listopada nasi uczniowie realizujący innowację wojskowo-ratowniczą wystawiają warty honorowe na Kwaterze Wojennej cmentarza parafialnego w Stoczku Łukowskim. Nie inaczej było w tym roku, mino niesprzyjających warunków pogodowych. Można zatem stwierdzić, że kadeci w stu procentach wywiązali się ze swego zadania, a poszczególnym wartom towarzyszył nastrój zadumy i refleksji nie tylko nad świętem 1 listopada, ale również dotyczący spoczywających na kwaterze żołnierzy.

  • Za nami zawody I stopnia 51 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. W rywalizacji uczestniczyło czterech uczniów naszej szkoły – Antoni Gierat (II technikum), Piotr Bogusz (III technikum), Rafał Okuń i Kacper Sidor (obaj V technikum). Najlepszy wynik uzyskał R. Okuń, notując 23 na 30 możliwe punkty.

    Opiekunem młodzieży był nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych – Krzysztof Szutkiewicz.

    Uczniom i Opiekunowi serdecznie gratulujemy, życząc sukcesów w kolejnych startach.