Dyrekcja oraz uczniowie klasy I LO i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim zapraszają 27 września o godz. 11.50 na lekcję otwartą pod tytułem "Społeczność żydowska w Stoczku Łukowskim w latach 1805-1942". Jej celem jest upamiętnienie 80 rocznicy deportacji stoczkowskich Żydów do Parysowa we wrześniu 1942 r., skąd trafili do Treblinki.
W programie lekcji przewidziano m.in. recytację Elegii miasteczek żydowskich Antoniego Słonimskiego w wykonaniu naszych uczniów, prelekcje nauczyciela historii Marcina Gomółki oraz regionalistki Hanny Stosio, Pieśn Bojowników Getta Warszawskiego, herbatkę i coś słodkiego oraz miejmy nadzieję – ciekawą dyskusję.
Serdecznie zapraszamy!!!
Młodzież Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim uczestniczyła w obchodach 83 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, do której doszło 17 września 1939 r. Uroczystość – jak co roku zorganizowało na cmentarzu św. Rocha w Łukowie Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. J. S. Majewskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, poczty sztandarowe szkół, mieszkańcy Łukowa. O godzinie 17.00 odprawiono Mszę Świętą, następnie mogliśmy usłyszeć prelekcję historyczną dr Marka Okonia oraz przemówienia okolicznościowe. Upamiętniono również 25-lecie ustawienia na cmentarzu Krzyża Katyńskiego, gdzie złożono wieńce oraz zapalono znicze. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele Jarosław Pieńkus i Krzysztof Szutkiewicz.
Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim informuje, że trwa nabór do
Liceum dla Dorosłych.
Pierwsze zajęcia planowane są 24 września 2022 roku.
Chętnych prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły.
Adres Szkoły
pl. St. Wielgoska 5
21-450 Stoczek Łukowski,
nr telefonu 257970261
Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział 11. odsłonie akcji „Narodowe Czytanie” - zainicjowanej i organizowanej pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.
W tegorocznej edycji słuchaliśmy Ballad i romansów Adama Mickiewicza, zbioru poezji, który jest manifestem ideowym i artystycznym polskiego romantyzmu.
Ballady i romanse po raz pierwszy zostały wydane dwieście lat temu w Wilnie. Jednocześnie stanowią debiut literacki wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Wiersze z cyklu „Ballady i romanse” cechuje ludowość – czerpanie motywów i tematów z wierzeń i zabobonów. Utwory zachwycają wyjątkową aurą, opisami przyrody i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane.
Podczas dzisiejszej akcji w Stoczku Łukowskim wysłuchaliśmy pięciu ballad: „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, „Lilije” oraz „Pani Twardowska”.
W role lektorów ballad wcielili się przedstawiciele miejskich władz samorządowych, instytucji kultury, placówek oświatowych oraz stowarzyszeń.
Wśród czytających naszą szkołę reprezentowali: pani Dyrektor Ewa Mokicka w balladzie „Pani Twardowska”, pani Alicja Rojek oraz Dominik Wołoszka z kl. IV technikum w balladzie „Powrót taty” oraz Klaudia Bogusz z IV technikum, która zapowiadała ballady i prezentowała lektorów.
Dziękujemy za uczestnictwo w akcji oraz za współpracę Miejskiemu Ośrodkowi Kultury z Dyrektorem panem Tomaszem Drosio na czele, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stoczku Łukowskim oraz Zespołowi Oświatowemu w Stoczku Łukowskim.
21 i 22 kwietnia gościliśmy w naszej Szkole ósmoklasistów - wraz dyrektorami oraz opiekunami - z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, zespołów szkół oraz zespołów oświatowych.
Odwiedzili nas:
p. dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim - Wiesława Milczuk wraz z nauczycielami oraz uczniami,
p. dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionce - Grażyna Węzowska z uczniami,
nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Wodyniach,
nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Seroczynie,
nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Róży,
nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie,
nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach,
nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kisielsku,
nauczyciele i uczniowie z Zespołu Oświatowego w Jedlance,
rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Szyszkach.
Cała społeczność Zespołu Szkół na czele z p. dyrektor Ewą Mokicką serdecznie powitała zaproszonych gości. Część oficjalna odbyła się w hali sportowej. Podczas Dni Otwartych ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą Szkoły oglądając prezentacje, słuchając wypowiedzi p. dyrektor, nauczycieli naszego zespołu, a także pracodawców, ponieważ nasze szkoły kształcące w zawodach współpracują z wieloma przedsiębiorcami, którzy oferują możliwość odbycia praktyk naszym uczniom oraz w przyszłości gwarantują miejsca pracy naszym absolwentom.
Podczas Dni Otwartych zaszczycili nas swoją obecnością Przedstawiciele Zarządu dwóch firm: Firma Polargos - polski producent ogrodzeń i bram, reprezentujący także międzynarodową markę Gatigo oraz działająca na rynku międzynarodowym Firma Panorama Logistics – zajmująca się spedycją i logistyką.
Dla uczniów zdobywających zawód bardzo ważne są dobre praktyki, ponieważ dobrze przygotowują do zawodu i dają gwarancję zatrudnienia, a dla pracodawców sumienny praktykant daje stabilizację zasobów ludzkich i wykwalifikowanych pracowników. Korzyści są zatem obopólne.
Częścią wywołującą mnóstwo emocji były rozgrywki sportowe w formie zabawowej, zorganizowane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego p. Piotra Banego i p. Jarosława Pieńkusa. Uczniowie mieli za zadanie celnie rzucić do kosza, rozplątać liny, przejść po wyspach. Pierwszego dnia zwycięską drużyną była reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kisielsku, a drugiego dnia laur zwycięstwa przypadł Szkole Podstawowej w Starej Prawdzie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Uczniowie z Koła Dziennikarskiego pod opieką p. Anny Czub – nauczyciela języka polskiego, tradycyjnie przygotowali okolicznościową gazetkę „Stacja Stoczek”, w której przedstawili wypowiedź p. dyrektor Ewy Mokickiej skierowaną do ósmoklasistów, wspomnienia absolwentów, najciekawsze szkolne wydarzenia z ostatnich miesięcy, a także ofertę Szkoły. Młodzież wraz z opiekunami oprowadziła gości po placówce oraz warsztatach szkolnych. W pracowniach odbywały się lekcje, można więc było podpatrzeć, jak wygląda nauka w naszej Szkole. Pedagodzy opowiedzieli o swojej pracy i przedmiocie, którego nauczają. Nauczyciele uczący przedmiotów logistycznych przedstawili m.in. podstawowe zasady użytkowania i obsługi wózka widłowego, a także prezentację na temat tego, dlaczego warto wybrać zawód logistyka. Natomiast nauczyciele zawodu pracujący na warsztatach szkolnych przedstawili poszczególne specjalności, które wybrali uczniowie naszego zespołu szkół – zawód technika pojazdów samochodowych i zawód mechanika, prezentując nowoczesne wyposażenie pracowni warsztatowych.
W naszej Szkole przedmiotem, który młodzież rozszerza, jest m.in. geografia. W związku z tym p. Barbara Bogusz Milewska - nauczyciel geografii wraz z uczniami przygotowała i przeprowadziła konkurs „Geograficzna podróż przez państwa, stolice, góry i rzeki świata”. Zwyciężyli ósmoklasiści ze Szkół Podstawowych: Kamionki , Kisielska, Starej Prawdy, Starych Kobiałek, Starej Róży i ZO z Jedlanki. Wszyscy dostali słodkie upominki.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorom zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, a także Gminy Seroczyn i Gminy Wodynie za przyjęcie zaproszenia i tak liczne przybycie do naszej Szkoły. Jesteście Państwo naszymi przyjaciółmi, na których zawsze możemy liczyć!
Ósmoklasistów zapraszamy od września do klas pierwszych – Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Branżowej Szkoły I stopnia. W naszej Szkole będziecie czuli się jak u siebie w domu. Spotkacie się z życzliwą atmosferą, ciekawą ofertą zajęć pozalekcyjnych, rozwijających Wasze zainteresowania!
Ósmoklasiści czekamy na Was!
Za nami kolejny etap zbiórki na rzecz poszkodowanych obywateli Ukrainy zaatakowanej przez Rosję 24 lutego 2022 r. W naszej szkole zebrano m.in. artykuły spożywcze, środki higieniczne, a także środki czystości. W akcję aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski, pakując paczki i przygotowując je do wysyłki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy aktywnie wsparli naszą zbiórkę.
Dnia 07.04.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów dwóch klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia oraz uczniów klasy czwartej Technikum z przedstawicielami firm: Deftrans - polskiej firmy z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości mebli łazienkowych i kuchennych, firmy Polargos – polskiego producenta ogrodzeń oraz firmy Scaffolder zajmującej się montażem i obsługą rusztowań.
Celem spotkania była aktywizacja zawodowa oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy uczniów kończących naukę w Zespole Szkół.
Przedstawiciele poszczególnych firm przedstawili bardzo ciekawe oferty pracy i możliwości dokształcania się w określonych zawodach. Nakreślili ścieżkę kariery zawodowej przyszłych pracowników.
Zainteresowana młodzież z uwagą obejrzała prezentacje firm oraz wysłuchała prelekcji zaproszonych gości. Padło wiele pytań o warunki pracy, perspektywy awansu i wysokość wynagrodzenia - czynniki istotne przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.
Cieszymy się, że współpraca z tak prężnymi firmami rozwija się i podnosi jakość kształcenia zawodowego Szkoły.
5 kwietnia 2022 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.
Gratulacje dla naszych nagrodzonych uczniów: Emilii Leszczuk z klasy IIITG oraz Dominika Wołoszki z klasy IIITP.
W środę 30 marca nasi maturzyści z klasy IV technikum, pod opieką Wychowawczyni Renaty Sidor i księdza Marka Bucha udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd spod szkoły nastąpił około godz. 9.00. Po przybyciu na Jasną Górę uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej przez ks. Marka, zwiedzali też jasnogórskie sanktuarium z przewodnikiem. W dalszej części pielgrzymki była modlitwa, różaniec oraz czuwanie w intencji zdanych egzaminów. Ważną częścią pielgrzymki był wspólny posiłek. Do Stoczka młodzież powróciła około godz. 22.00. Wyjazd został bardzo ciepło przyjęty przez maturzystów. - To był świetny pomysł. Jasna Góra to miejsce szczególne dla niemal wszystkich Polaków. Cieszymy się, że mogliśmy tam być - podkreślają. My ze swej strony życzymy naszym maturzystom powodzenia, wielu inspiracji w rozwiązywaniu maturalnych zadań i przysłowiowego połamania piór!!!
We wtorek 22 marca b.r. kadeci realizujący innowacyjny program wojskowo-ratowniczy odbyli swoje kolejne zajęcia będące kontynuacją szkolenia strzeleckiego. Tym razem porucznik Paweł Sawczuk wraz ze starszym szeregowym Kacprem Izdebskim z 23. Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej skupili się przede wszystkim na fizyce ruchu pocisku. Trudny do opanowania, a przez to także nielubiany przez większość uczniów ruch płaski, został w bardzo przystępny sposób zobrazowany przez wyszkolonego strzelca wyborowego. Aby dodatkowo urozmaicić te zajęcia, a jednocześnie jako pomoc przy analizie tematu, zaprezentował on kadetom swoje narzędzie pracy - Karabin strzelca wyborowego SAKO - wyposażony w celownik optyczny, noktowizor i dodatkowy celownik umożliwiający celne strzelanie na duże odległości. Niestety nie można było go sfotografować - tajemnica wojskowa! Przy jego pomocy kadeci zapoznani zostali m.in. z budową i zasadą działania zupełnie dla nich nowych przyrządów celowniczych stosowanych w tego typu broni. Pan porucznik nie zapomniał także o utrwaleniu posiadanych już wiadomości dotyczących budowy broni, BLOSu oraz pozycji strzeleckich.
Wyróżnienie Emilii Leszczuk - uczennicy klasy III technikum - w XLI Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym "Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło", którego organizatorem jest Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie.
Uczennicę przygotowywała pani Anna Czub - nauczycielka j. polskiego w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim.
Trzynastu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w etapie okręgowym VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Zawody, których organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się w Zespole Szkól nr 3 w Łukowie. Wzięli w nich udział logistycy z województwa lubelskiego, rozwiązując trudny, składający się z 30 pytań test. Wyniki i ogłoszenie listy zakwalifikowanych do etapu krajowego jeszcze w marcu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!!
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Krąg. Uczeń klasy IV technikum Adam Wideński zajął III miejsce w kraju. Adam uzyskał maksymalną liczbę punktów z testu dotyczącego historii Polski, przedstawił też bardzo ciekawy mini esej, poświęcony zabytkom naszego regionu. W tym samym konkursie uczennica klasy III TP Ola Pieniak została wyróżniona w kategorii pracy pisemnej. Praca była poświęcona najciekawszym muzeom w Polsce. Opiekunem uczniów był nauczyciel historii Marcin Gomółka. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
We wtorek 1 marca społeczność Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim upamiętniła Żołnierzy Wyklętych. Przypomnijmy, że 1 marca to od 2011 roku święto państwowe, zwane Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów tego święta nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii. Po odśpiewaniu Hymnu i wprowadzeniu sztandaru szkoły głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, witając zebranych i nawiązując do etosu Żołnierzy Wyklętych. Następnie krótki rys historyczny Wyklętych przedstawił nauczyciel historii Marcin Gomółka, zwracając uwagę na ich postulaty programowe, działające organizacje (WiN, ROAK, KWP), a także sposób przedstawiania Wyklętych w propagandzie PRL. Młodzież zapoznała się z takimi postaciami jak Danuta Siedzikówna, Zygmunt Szendzielarz, Jan Tabortowski, Józef Kuraś, Zdzisław Broński, Władysław Łukasiuk i inni. Podsumowaniem akademii był krótki montaż słowno-muzyczny, w wykonaniu naszych uczniów. Uroczystość miała z jednej strony walor edukacyjny, z drugiej zaś przyczyniła się do kształtowania postaw patriotycznych.
Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim włącza się w pomoc dla ludności Ukrainy, zdradziecko zaatakowanej przez Rosję w ubiegły czwartek 24 lutego. W związku z tym do końca tygodnia, w pokoju nauczycielskim będzie prowadzona zbiórka suchej żywności, artykułów higienicznych, żywności dla dzieci oraz artykułów pierwszej potrzeby. Mile widziana jest każda pomoc, każda przyniesiona rzecz. Koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski. Zachęcamy do wspierania naszych braci z Ukrainy!!!
Spektakularny sukces Kasi - uczennicy Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim!
Uczennica klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia Katarzyna Stosio, która w 2021 zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski sumo w Suwałkach oraz brązowy medal na zawodach o Puchar Polski Juniorek w Warszawie, została powołana do kadry narodowej kadetek w zapasach oraz sumo na rok 2022.
Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.