Nawigacja

  • Dzień Otwarty w naszej szkole

    Dzień Otwarty w Zespole Szkół

    Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się w naszej szkole Dzień Otwarty. Gościliśmy Ósmoklasistów z Borowia, Iwowego, Kisielska, Lisikierza, Seroczyna, Starej Prawdy, Starej Róży, Starych Kobiałek, Stoczka Łukowskiego i Zagoździa wraz z Dyrektorami i Wychowawcami. Wszystkich zebranych powitała dyr. E. Mokicka. – Cieszymy się z Waszego przybycia. Życzymy dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń przy poznawaniu naszej szkoły – podkreśliła w swym krótkim wystąpieniu.

    Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magda Plak, przedstawiając porządek uroczystości. No i zaczęło się. Najpierw obserwowaliśmy pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wykonanej przez grupę mundurową, pod kierunkiem instruktora Łukasza Sałasińskiego. Potem była znakomita scenka prawnicza, a więc symulacja rozprawy sądowej, w której oskarżoną była osoba wprowadzająca do obrotu handlowego dopalacze. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w rolach prokuratora, adwokata czy świadków, fantastycznie przygotowani przez adwokat Paulinę Warząchowską. Pokaz i scenka zawierały elementy profilaktyki uzależnień, edukacji prawnej i prozdrowotnej, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    Po zakończonych pokazach nasza solistka Magda zaśpiewała utwór "Jeszcze w zielone gramy", piosenkę w sumie bardzo optymistyczną, będącą inspiracją do czynu i działania mimo przeciwności losu, idealnie pasującą do dzisiejszej uroczystości.

    Na Dniu Otwartym nie mogło zabraknąć toru przeszkód. Uczestniczyły w nim dwuosobowe drużyny z poszczególnych szkół. Każdy ze startujących wykonywał przewroty w przód, rzucał piłką do kosza, strzelał do pustej bramki, toczył piłkę, pokonywał płotki i slalom. O zwycięstwie decydowała suma czasów osiągniętych przez dwóch zawodników. Najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Oświatowego ze Stoczka Łukowskiego, wyprzedzając rówieśników ze Starej Róży i Kisielska. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz gratulacje od Pani Dyrektor.

    Końcową część Dnia Otwartego poświęcono na zwiedzanie pracowni przedmiotowych oraz warsztatów szkolnych. W niektórych pracowniach Ósmoklasiści rozwiązywali przygotowane przez nauczycieli quizy, odgadując m.in. cytaty z lektur szkolnych, stolice państw czy biorąc udział w zabawie logistycznej. Można było również obejrzeć pokaz musztry w wykonaniu uczniów z grupy mundurowej.

    Prawdziwą atrakcją Dnia Otwartego była fotobudka, gdzie przez ponad trzy godziny panował niesamowity tłok. No, ale wszyscy zrobili sobie wspaniałe zdjęcia i z pewnością będą mieli co wspominać. Dzień Otwarty podsumowała na hali sportowej dyrektor E. Mokicka, jeszcze raz dziękując wszystkim za przybycie i wręczając dyplomy dla każdej ze szkół.

    Kolejny Dzień Otwarty za rok. Tegoroczny był przedsięwzięciem bardzo udanym, a Zespół Szkół odwiedziło łącznie ponad 100 uczniów klas ósmych z 10 szkół z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, a także gmin ościennych.

    Miejmy nadzieję że od września dołączą oni do naszej szkolnej rodziny, czego im i sobie życzymy!!!

  • Zapraszamy na Lekcję Otwartą i Dzień Otwarty

    Bardzo dużo będzie działo się w naszej szkole w najbliższych dniach.

    Mianowicie 17 kwietnia o godzinie 9.00 w hali sportowej rozpocznie się lekcja otwarta, upamiętniająca 230 rocznicę wybuchu insurekcji kościuszkowskiej. W programie m.in. prelekcja nauczyciela historii dr Marcina Gomółki, krakowiak w wykonaniu uczniów, scenka z bitwy pod Racławicami i inne atrakcje. Zapraszamy wszystkich miłośników historii Polski w każdym wieku.

    Kilka dni później - 23 kwietnia, również o godzinie 9.00 odbędzie się Dzień Otwarty. Dla wszystkich Ósmoklasitów, którzy nas odwiedzą przygotowaliśmy bardzo ciekawy program. Będzie można zobaczyć m.in. scenkę z elementami pierwszej pomocy, profilaktyki uzależnień i edukacji prawniczej, sprawdzić swe umiejętności na sportowym torze przeszkód oraz zwiedzić nasze pracownie przedmiotowe i zawodowe. Nie zabraknie niespodzianek.

    Dzień Otwarty będzie poprzedzony Otwartymi Drzwiami - sobota 20 kwietnia, w godzinach 9-14, kiedy to każdy będzie mógł zwiedzić szkołę i uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny.

    Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

    Nie przegapcie tego!

  • Taktyka zielona

    16 kwietnia odbyły się kolejne, planowe zajęcia grupy mundurowej z żołnierzami bialskiego batalionu. Przez cały zimny i wietrzny dzień kadeci doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki zielonej. Dzięki temu coraz sprawniej radzą sobie z porozumiewaniem się za pomocą znaków i sygnałów dowodzenia oraz przemieszczaniem się w różnym środowisku. Pomimo przeszywającego zimna uczniowie nie tracili dobrego humoru i zapału do pracy, co zauważyli również prowadzący zajęcia żołnierze.

  • „Chodzi mi o to, aby język giętki, Powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” - Juliusz Słowacki

    Nasi uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku ‘’organizowanym pod honorowym patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w krasnostawskim LO im. Władysława Jagiełły. Konkurs jest organizowany już od 10 lat i w dalszym ciągu przyciąga entuzjastów ojczystego języka, w tym naszą społeczność szkolną.

    Uczniowie klasy I i II LO wzięli udział w eliminacjach szkolnych, by następnie zaprezentować swoje umiejętności na poziomie wojewódzkim. Do II etapu zakwalifikowały się Milena Rombel oraz Anna Maria Brodzik - uczennice klasy II LO. Opiekunem uczennic była polonistka Anna Czub. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda oraz rozwiązanie testu z zakresu poprawności ortograficzno-językowej z uwzględnieniem frazeologii. Szkolni mistrzowie poprawności językowej rywalizowali ze sobą, rozwiązując różnorodne ćwiczenia ortograficzne i językowe, sprawdzające wiadomości z zakresu ortografii, interpunkcji i kultury języka.

    Milena i Ania poradziły sobie znakomicie z zawiłościami polskiego języka, zajmując wysokie miejsce wśród dwudziestu kilku uczestników konkursu. Tradycją tego wydarzenia jest wybór najlepszej pracy pod względem estetycznym. Autorką takiej pracy została Anna Maria Brodzik, nagrodzona dyplomem oraz okolicznościowym upominkiem.

  • Wolność, całość, niepodległość

    Wczoraj w naszej szkole miała miejsce lekcja otwarta, upamiętniająca 230 rocznicę wybuchu powstania kościuszkowskiego. Lekcję poprowadził nauczyciel historii dr Marcin Gomółka, a przyświecało jej insurekcyjne hasło – Wolność, całość, niepodległość. Wspomniane hasło odzwierciedlało dążenie władz powstańczych do odzyskania ziem utraconych na rzecz zaborców, jak również budowy Polski suwerennej, wolnej od nacisków z zewnątrz.

    Społeczność szkolną i zaproszonych gości – uczniów z Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim, Zespołu Szkół w Wodyniach, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim wraz z opiekunami powitała dyr. Zespołu Szkół Ewa Mokicka, podkreślając, że celem lekcji jest kultywowanie pamięci o Tadeuszu Kościuszce – bohaterze walk o wolność dwóch narodów – polskiego i amerykańskiego.

    Lekcja rozpoczęła się od prelekcji dra Marcina Gomółki, który przedstawił 20 najważniejszych momentów insurekcji kościuszkowskiej. Potem uczeń klasy II technikum Damian wcielił się w T. Kościuszkę, odczytując rotę przysięgi, jaką Naczelnik złożył na krakowskim rynku 24 marca 1794 r. Damian wystąpił w stroju kosyniera, a asystowali mu uczniowie, również ubrani w oryginalne stroje historyczne z czasów powstania. W dalszej części lekcji przenieśliśmy się do obozu wojsk powstańczych pod Bosutowem, a krótką scenkę o bitwie racławickiej odegrali Kinga, Kuba i Karol. Uczniowie spisali się znakomicie, z dużym realizmem oddając nastroje polskich żołnierzy po zwycięskim starciu z rosyjskim generałem Aleksandrem Tormasowem.

    Zwycięskie bitwy są okazją do świętowania. Takim właśnie świętowaniem i co tu ukrywać wisienką na torcie naszej lekcji był krakowiak zatańczony przez młodzież Zespołu Szkół. Kinga, Ola, Klaudia, Michalina, Dominik, Piotrek, Maciek i Gracjan dali prawdziwe show. Ogromne słowa uznania należą się zarówno im, jak i opiekunce Pani Elizie Pliszce. W tym tańcu było wszystko – ekspresja, radość, nutka szaleństwa, piękne stroje. Była też głośna owacja od publiczności i bis na koniec lekcji. Czegóż chcieć więcej?

    W nieco spokojniejsze klimaty wprowadziły nas Ania i Oliwka z klasy II LO recytując piękny wiersz Marii Konopnickiej zatytułowany „Pierścień Kościuszki”. No i wreszcie quiz, sprawdzający wiedzę na temat Naczelnika i insurekcji. Bawiono się znakomicie, a zwycięzców wyłoniono po zaciętej walce. Nie nastąpiło to szybko, co pokazuje, że uczestnicy lekcji posiadali dużą wiedzę na temat powstania kościuszkowskiego. Nagrody wręczyła dyr. Ewa Mokicka.

    Po zakończonej lekcji był czas podziękowań i wspólnych zdjęć. Sama lekcja – przedsięwzięcie bardzo udane spełniła zakładane cele, upamiętniając postać Wielkiego Polaka - T. Kościuszki, jak również kształtując poczucie patriotyzmu u wszystkich, którzy wzięli w niej udział. Nie można też zapominać o integracji uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

  • Grupa literacka z naszej szkoły na spotkaniu z artystką Olgą Bończyk

    Cytując artystkę: "Śpiewam sama ze sobą piosenki w aranżacjach jazzujących na sześć głosów. W moich aranżacjach nie ma ani jednego instrumentu".

    W przedstawionym fragmencie utworu "Zawsze tam gdzie Ty" słyszymy: sopran, mezzosopran1, mezzosopran2, alt1, alt2, bas - jeden głos słyszymy na żywo, reszta z płyty.

    Olga Bończyk - aktorka, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który wówczas był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy ją z roli doktor Edyty granej w serialu "Na dobre i na złe", Izabeli Nowaczyk z "Pierwszej Miłości", Sylwii Paszkowskiej w "Barwach Szczęścia", oraz z licznych programów telewizyjnych. Artystka współpracuje z warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Nagrała 6 solowych albumów i regularnie wydaje kolejne single które docelowo mają złożyć się na płyty. Ostatni jej album "Wracam" jest absolutnie wyjątkowy Artystka nagrywała go a'capella, (używając wyłącznie własnego głosu) jazzowe aranżacje znanych coverów na 6 głosów.

    Ogrom muzyki tylko dzięki ludzkiemu głosowi! Urok osobisty, delikatność, mądrość... to Jej cechy charakterystyczne.

    FILM ZE SPOTKANIA

  • Zapobiegają pożarom

    W dniu 11 kwietnia Uczennice z klasy I LO - Wiktoria Małecka i Karolina Zwierz reprezentowały naszą szkołę w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Opiekunem dziewcząt był Pan Piotr Bany, zaś do konkursowych zmagań przygotowywał je Pan Łukasz Sałasiński. Wiktoria i Karolina zaprezentowały się bardzo dobrze, świetnie się przy tym bawiąc. Awansu do finału wojewódzkiego nie udało się wprawdzie uzyskać, ale niewykluczone, że stanie się to w przyszłym roku.

  • Nasza rajdowa załoga jest nadal aktywna

    Ostatnio wystartowała w warszawskiej imprezie Serwal Rally. Z uwagi na nawierzchnię, był to rajd bardzo wymagający dla sprzętu. Współprzygotowywany i serwisowany przez Warsztaty Zespołu Szkół Ford Focus ST wytrzymał tę próbę, a naszej załodze udało się osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

    FILM Z RAJDU

  • Zawody medyczne i nie tylko

    Ostatnio odwiedziła naszą szkołę Pani Ania z Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka w Łukowie. W spotkaniu na sali konferencyjnej uczestniczyli uczniowie z klasy V technikum oraz II LO, zapoznaając się z kierunkami kształcenia i aktualną ofertą edukacyjną studium.

    Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, a nasi uczniowie zadawali sporo pytań, udowadniając tym samym, że dalsza ścieżka kariery zawodowej nie jest im obojętna. Tego rodzaju spotkania są bardzo potrzebne, zarówno w kontekście zawodowznawstwa, jak i planowania przez młodzież swego osobistego rozwoju.

  • Druga technikum wygrywa

    Klasa II technikum zwycieżyła w Mistrzostwach Zespołu Szkół w piłce siatkowej, pokonując w wielkim finale 2:0 swoich starszych kolegów z klasy V technikum.

    W turnieju zagrało siedem podzielonych na dwie grupy drużyn z LO, technikum i szkoły branżowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a do wyłonienia zwyciezcy potrzebny był dziesięciomeczowy maraton. Grano do dwóch wygranych setów.

    Finał był bardzo emocjonującym widowiskiem. Zobaczyliśmy w nim wszystko, co pasjonuje kibiców siatkówki, a więc mocne serwy, podbijanie ataków przeciwnika, dobrą grę w obronie i ataki z podwójnej krótkiej. Klasa II technikum okazała się najlepsza, zdobywając nagrodę w postaci kosza słodyczy. Serdecznie gratulujemy.

    Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Bany i Jarosław Pieńkus. Poza rywalizacją stricte sportową stały się one okazją do integracji uczniów i szkołą kulturalnego kibicowania. Do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach.

  • Dyplomy w konkursie Geo-Planeta

    Świetnie spisali się nasi uczniowie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, a do wyróżnienia Julii i Kubie zabrakło naprawdę niewiele, bo zaledwie dwóch punktów. Konkurs polegał na rozwiązaniu trudnego testu oraz napisaniu krótkiego eseju poświęconego najciekawszym z punktu widzenia turystyki miejscom w Polsce.

    Opiekunem uczniów była nauczycielka geografii Barbara Bogusz-Milewska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Z niemieckim za pan brat

    Uczennice z klasy II LO oraz III technikum wzięły udział w konkursie z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur. Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Synapsa. Test składał się z dwóch części, leksykalnej, gdzie należało przeczytać tekst i zaznaczyć właściwe odpowiedzi, oraz gramatycznej, w której uczeń musiał zaznaczyć prawidłową odpowiedź spośród czterech podanych.

    Ogłoszenie wyników wkrótce. Już teraz jednak gratulujemy naszym Uczennicom uczestnictwa i chęci zmierzenia się z trudnymi pytaniami konkursowymi. Słowa uznania należą się również szkolnemu koordynatorowi Jarosławowi Dybkowi, który potrafił zaszczepić zainteresowanie językiem niemieckim.

  • Nasi olimpijczycy

    Piotrek Bogusz i Kuba Mateńko uczestniczyli w półfinale XXV Olimpiady Techniki Samochodowej. Nasi uczniowie po napisaniu trudnego testu z niecierpliwością oczekiwali na rezultaty. Uzyskane wyniki wypada ocenić jako dobre, a Kuba uplasował się wśród 40 najlepszych olimpijczyków w Polsce. Konkurencja była bardzo mocna, gdyż w półfinałach wzięło udział ponad 500 uczniów z całego kraju.

    Opiekunem Piotrka i Kuby był nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych Marek Dziak. Olimpiadzie patronują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnika Warszawska oraz redakcja poradnika „Auto Moto Serwis”.

  • Solidarność z uczniami dotkniętymi całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzmem)

  • "Łukowiacy" w naszej szkole...

    Obchody Roku Jubileuszowego, upamiętniającego 80-lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim - kolebki Zespołu Szkół - uświetnione zostały występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy".

    W niedzielę o godz. 17.30 w hali sportowej odbył się fantastyczny, bardzo dynamiczny, pełen maestrii i wirtuozerii występ młodych artystów. Widownię zachwyciły porywające tańce w znakomitych układach choreograficznych, świetny wokal solistów i całego zespołu oraz mistrzowskie umiejętności instrumentalne występujących muzyków. To wszystko zapierało dech w piersiach, a publiczność w wypełnionej po brzegi hali sportowej nie żałowała rzęsistych braw.

    Honory gospodarza pełniła dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, zaś zaproszonych gości i uczestników powitała dyrektor MOK Izabela Śledź. Koncert zaszczycili swoją obecnością Senator RP Stanisław Gogacz, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, przedstawicielka Marszałka Województwa Lubelskiego Katarzyna Osiak – Filipczak, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Andrzej Wisiński, Burmistrz Stoczka Łukowskiego Marcin Sentkiewicz, radni miejscy z przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Szczepańczykiem na czele, społeczność Zespołu Oświatowego na czele z dyrektorem Ewą Cizio, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół, mieszkańcy Stoczka Łukowskiego.

    Przed rozpoczęciem właściwego koncertu wystąpiła młodzież z Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim tańcząc poloneza i mazura. Podopieczni pani Anety Gac - instruktorki tańca w Zespole Oświatowym - zaprezentowali się znakomicie, zbierając zasłużone oklaski. Porywające show "Łukowiaków" zapoczątkowała suita rzeszowska i tańce górali żywieckich. W drugiej części występu przedstawiono tańce i piosenki z regionu Podlasia, utwory z przedwojennej Warszawy oraz polskie piosenki ludowe. Co bardzo istotne zespół potrafił nawiązać świetny kontakt z publicznością, która nagradzała każdą z piosenek brawami, nucąc bardziej znane utwory.

    Po zakończonym koncercie przyszedł czas podziękowań i świąteczne życzenia od dyrektora Grzegorza Rzymowskiego. Było też chyba nieco żalu, że wszystko skończyło się tak szybko. No, ale cóż poradzić? Najważniejsze, że "Łukowiacy" odwiedzili naszą szkołę i zagrali fenomenalny koncert, o którym nad Świdrem będzie się mówić jeszcze długo. Gorąco dziękujemy za przybycie i niezapomniany show!!!

    Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" powstał w 1999 r. i w tym roku będzie obchodził 25-lecie swego istnienia. Jego założycielem i dyrektorem jest Grzegorz Rzymowski, choreografią zajmuje się Małgorzata Wardak, zaś funkcje kierownika muzycznego oraz instruktora śpiewu pełnią Stanisław Zarzycki i Wojciech Zielonka. Na dzień dzisiejszy zespół tworzy około 150 młodych osób w przedziale wiekowym 9-19 lat. Przy zespole funkcjonuje kapela złożona z łukowskich muzyków. W swym repertuarze "Łukowiacy" posiadają pieśni, tańce i melodie narodowe z wielu regionów Polski. W ciągu 25 lat działalności wystąpili w 450 koncertach i odbyli 53 zagraniczne podróże artystyczne.

    FILM 1

    FILM 2

    FILM 3

    FILM 4

    FILM 5

    FILM 6

    FILM 7

  • Historia i sport

    Pod znakiem edukacji historycznej oraz kulturalnego kibicowania stała piątkowa wycieczka młodzieży Zespołu Szkół do Warszawy.

    Spod budynku szkoły wyjechaliśmy punktualnie o 9.30. Po 11 zajechaliśmy do escape roomu Black Cat, gdzie młodzież miała do dyspozycji cztery pokoje tematyczne, tj. Powstanie Warszawskie, Dom Mordercy, Zbrodnia na Płótnie i Złoto Nazistów. Zabawa była przednia. – Świetna sprawa, myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie. Trzeba się mocno postarać, aby przejść pokój w oznaczonym czasie. Najważniejsza jest współpraca w grupie – powiedział na gorąco jeden z naszych uczniów. Opinii tej trudno nie przyznać racji, gdyż escape room, to modelowy wręcz przykład edukacji outdoorowej, realizowanej poza szkołą.

    Po emocjach w escape roomie pojechaliśmy do kina Cinema City, w centrum handlowym Promenada, gdzie obejrzeliśmy dramat wojenny Biała odwaga, w reżyserii Marcina Koszałki. Cóż można powiedzieć o tym filmie? Świetna produkcja, w bardzo dobrej obsadzie aktorskiej (m.in. Sandra Drzymalska – Bronka, Filip Pławiak – Józek, Julian Świeżewski – Maciek). Biała odwaga to film o moralnych dylematach i dokonywaniu właściwych wyborów. To także świetna lekcja historii dotycząca Goralenvolku na Podhalu, przepiękne tatrzańskie krajobrazy i emocje bohaterów biorące niejednokrotnie górę nad zdrowym rozsądkiem. Jednym słowem - kino warte obejrzenia!!!

    No i na koniec emocje w hali OSiR na Bemowie, gdzie koszykarze warszawskiej Legii podejmowali MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodarze wygrali 93:86, ale mecz był pełen dramaturgii, gdyż goście potrafili odrobić 20 punktową stratę, którą mieli do przerwy. W tym meczu widzieliśmy wszystko, na co czekają kibice koszykówki – rzuty z półdystansu i za trzy punkty, bloki, zasłony, wsady, twardą obronę i widowiskowe kontrataki. No i popisy cheerleaderek, na które publiczność reagowała bardzo żywiołowo.

  • Wyróżnienie w konkursie o Kraszewskim

    wietną passę kontynuuje nasza Uczennica Anna Brodzik (II LO). Tym razem Ania otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową w finale XLIII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”, wykazując się bardzo dużą wiedzą na temat życia i twórczości pisarza. Konkurs tradycyjnie już odbył się 19 marca – a więc w dzień imienin pisarza w muzeum w Romanowie. Konkurencja była bardzo mocna, gdyż w konkursowe szranki stanęli uczniowie z 11 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Poza Anią Zespół Szkół reprezentowały Kinga i Milena (II LO).

    Oprócz czytelniczej rywalizacji Uczestnicy zwiedzili muzeum oraz wysłuchali wspaniałego koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia we Włodawie.

    Naszej wyróżnionej Uczennicy serdecznie gratulujemy. Ogromne słowa uznania i gratulacje należą się także Opiekunce naszych Dziewczyn Annie Czub, która świetnie przygotowała je do konkursu i potrafiła zaszczepić pasje czytelnicze oraz zainteresowania polonistyczne.

  • English Ace

    Uczniowie klas licealnych oraz technikum uczestniczyli w etapie szkolnym XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace. Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, wspierającego szkoły w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jego najważniejszym celem jest promowanie osiągnięć uczniów, wraz ze wspieraniem rozwoju ich kompetencji osobistych.

    Koordynatorem szkolnym jest nauczycielka języka angielskiego Eliza Pliszka. Trzymamy kciuki za wyniki wszystkich Uczestników i życzymy awansu do kolejnego etapu.

  • Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg"

    Uczennica klasy II LO Milena Rombel zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg", dystansując szkoły z całego kraju.

    Milena bezbłędnie rozwiązała konkursowy test i napisała mini esej dotyczący najważniejszego wydarzenia w historii Polski. Jest to wielki sukces naszej szkoły. W poprzednich latach Zespół Szkół również bardzo dobrze prezentował się w tym konkursie zajmując III i II miejsce. W tym roku stajemy na najwyższym stopniu podium.

    Serdecznie gratulujemy Laureatce i Opiekunowi, nauczycielowi historii - dr. Marcinowi Gomółce.

  • Nasi stypendyści

    Trzynastu uczniów z naszej szkoły wraz z Opiekunkami – Anną Czub i Renatą Sidor uczestniczyło 14 marca w uroczystym wręczeniu stypendiów z dwóch programów Lubelskie wspiera uzdolnionych (dla uczniów LO) oraz Lubelska Kuźnia Talentów (szkolnictwo zawodowe). Wręczenie nastąpiło w Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej. Wspomniane programy realizowane są przez województwo lubelskie i współfinansowane przez Unię Europejską. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy podpisane przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

    To wielki sukces naszej szkoły, który świadczy zarówno o dużym potencjale młodzieży, jak i świetnej pracy Grona Pedagogicznego.

    Już po wręczeniu stypendiów odwiedzono Akademię Bialską im. Jana Pawła II. W ramach doradztwa zawodowego i planowania dalszej ścieżki kariery uczniowie zapoznali się z warunkami lokalowymi, bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną uczelni. Przypomnijmy, że Akademia Bialska jest uczelnią współpracującą z Zespołem Szkół, a stosowne porozumienie podpisano w kwietniu 2021 r.

    Zatem wyjazd bardzo udany, zarówno na płaszczyźnie edukacyjno - promocyjnej, jak i integracyjnej.

    Oby więcej tego rodzaju działań.

strona: