Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób związanych z oświatą!
Święto tych, którzy uczą, którzy pobieranie nauki ułatwiają oraz tych, którzy tę naukę pobierają.
15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas I. oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszenie na uroczystość przyjęli: ks. proboszcz Stanisław Bieńko, ks. prałat Józef Huszaluk, burmistrz miasta Stoczek Łukowski pan Marcin Sentkiewicz, wójt gminy pan Marek Czub, przedstawiciel Rady Rodziców pani Aneta Marton oraz emerytowani nauczyciele.
Uczniowie klas I. ślubowali na sztandar szkoły m.in. dbać o dobre imię Zespołu Szkół oraz rzetelnie wywiązywać się ze swoich uczniowskich obowiązków.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach zwrócili się do uczniów, życząc im sukcesów w nauce, a także, by czas spędzony w szkole zaowocował przyjaźniami i pomógł zrealizować plany na przyszłość.
W drugiej części uroczystości Dyrektor Ewa Mokicka gratulowała nagrodzonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Następnie grupa uczniów zaprezentowała okolicznościowy występ artystyczny pod kierunkiem nauczyciela historii pana Marcina Gomółki.
Samorząd Uczniowski dołączył się do życzeń, wręczając wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz gościom róże.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!
Podsumowaniem „Roku Aleksandra Świętochowskiego” w naszym mieście była uroczysta sesja popularnonaukowa „Aleksander Świętochowski- znany i nieznany”.
Młodzież z Koła Dziennikarskiego LO i Technikum pod kierunkiem polonistki Anny Czub oraz bibliotekarki Anny Kani przygotowywała się do tego wydarzenia już od wiosny, organizując warsztaty dziennikarskie i zbierając materiały do reportażu.
Zaproszono specjalistkę – dziennikarkę i reportażystkę panią Arletę Bojke, nawiązano współpracę z Zespołem Szkół nr 2 w Łukowie im. Aleksandra Świętochowskiego i wreszcie zorganizowano wyjazd do Gołotczyzny- miejsca gdzie „Hetman polskiego pozytywizmu” spędził wiele lat.
W październikowej sesji wzięli udział uczniowie z Koła Dziennikarskiego działającego w naszym Zespole Szkół, opiekunowie oraz goście zaproszeni przez organizatorów tego wydarzenia.
Miłym akcentem był występ uczennicy LO Pauliny Plak, która zaśpiewała piosenki o ojczyźnie m.in.”Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.
Wyświetlono reportaż filmowy – „Aleksander Świętochowski-Hetman polskiego pozytywizmu”- efekt kilkumiesięcznych przygotowań naszej młodzieży.
Podczas sesji wykład wygłosił dr Dawid Maria Osiński z Wydziału Polonistyki UW, który w bardzo interesujący sposób mówił o bohaterze wydarzenia.
Głos zabrał również Kustosz i Kierownik Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pan Jarosław Wałaszyk. Z pasją opowiadał o życiu A. Świętochowskiego na Ziemi Mazowieckiej, o jego pracy, przyjaźniach, miłości, a przede wszystkim o twórczości literackiej.
Ostatnim wykładowcą był dr Janusz Kłapeć z Zakładu Historii Najnowszej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, który opowiedział o stosunku Świętochowskiego do ruchu ludowego.
Sesji towarzyszyła wystawa „Aleksander Świętochowski i szkoły w Gołotczyźnie” przygotowana przez Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
Wydarzenie to przejdzie do historii Stoczka Łukowskiego, a także historii naszej szkoły z uwagi na duże zaangażowanie młodzieży.
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim wykazali się kreatywnością, uzdolnieniami, chęcią realizowania własnych pasji oraz potrzebą włączania się w lokalne projekty.
Wyniki prawyborów przeprowadzonych wśród uczniów Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim w dniu 11. 10. 2019 roku:
PiS 68,51 %,
Koalicja Obywatelska 11,11 %,
Lewica 9,25 %,
PSL 5,5 %,
Konfederacja Wolność i Niepodległość 5,5 %.
28 września 2019 roku obchodziliśmy Jubileusz 75 - lecia naszej szkoły pod hasłem: „Niech wrócą te lata, te lata szalone”. Jednocześnie odbył się V Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której do jubilatów i gości zwrócił się ks. dr Jacek Rosa – absolwent LO.
Przemarsz do budynku Zespołu Szkół poprowadziła Orkiestra Dęta OSP w Stoczku Łukowskim. Wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie odbyła się oficjalna część uroczystości, którą uświetnili licznie przybyli zaproszeni goście. W godzinach wieczornych tradycyjnym polonezem rozpoczął się bal absolwentów, który trwał do białego rana.
Uroczystość była okazją do wspomnień lat młodzieńczych, spotkań z pedagogami i przyjaciółmi ze szkolnej ławki.
Szczegółowy przebieg oraz fotorelacja znajdują się w menu Jubileusz 2019.
Przygotowania uczniów Koła Dziennikarskiego do uroczystej sesji popularnonaukowej, Aleksander Świętochowski – znany i nieznany, która odbędzie się 11 października 2019r.
Dnia 12 września w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie zorganizowano konferencję poświęconą 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Organizatorami przedsięwzięcia były Muzeum Regionalne w Łukowie, Towarzystwo Przyrodniczo
- Historyczne ORLIK, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. W wydarzeniu uczestniczyła delegacja naszej szkoły – uczniowie klasy III LO oraz nauczyciele Aneta Szymanik i Marcin Gomółka.
W trakcie obrad przedstawiono trzy referaty. Doktor Mariusz Sawa z Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Oddział w Lublinie mówił na temat stosunku nazistów i komunistów do Polski oraz Polaków. W kolejnym z wystąpień Marcin Gomółka przedstawił genezę wybuchu II wojny światowej. Ostatni z referatów, autorstwa nauczyciela historii w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie Michała Bartosza Mojskiego dotyczył Łukowa w latach II wojny światowej.
Uczestnicy mogli obejrzeć bardzo ciekawą wystawę, zatytułowaną „Ci co przetrwali przeciwności”. Były to unikatowe fotografie wykonane w 1944 r. przez Henryka Nowosielskiego „Vickers”. Przedstawiają one historię obozu partyzanckiego AK położonego na terenie podłukowskiego kompleksu leśnego Jata, jak również żołnierzy Obwodu AK
-Łuków. Zleceniodawcą wykonania zdjęć był zastrzelony przez UB w październiku 1945 r. kpt. Wacław Rejmak „Ostoja”. Fotografie zostały udostępnione przez Zbigniewa Nowosielskiego, syna Henryka, absolwenta Zespołu Szkół Stoczku Łukowskim. Podczas konferencji Pan Zbigniew w bardzo ciekawym wystąpieniu przedstawił w jaki sposób stał się posiadaczem negatywów zdjęć. Otóż zostały one znalezione w gipsowej figurce Tadeusza Kościuszki.
Podsumowując można powiedzieć, że konferencja była dobrą okazją do popularyzacji wiedzy historycznej, jak również edukacji patriotycznej. Oby więcej tego typu przedsięwzięć!!!
Fot. Andrzej Bednaruk z Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Polecamy książkę "Powstanie Spartakusa" napisaną przez Pana Marcina Gomółkę - nauczyciela historii naszej szkole.
Książka jest dostępna w szkolnej bibliotece.
Pan Marcin Gomółka jest nauczycielem nie mniej charyzmatycznym niż bohater jego książki – Spartakus.
GRATULACJE!!!!
Spartakus – gladiator, zbiegły niewolnik, który niemal rzucił wielki Rzym na kolana, odważny przywódca wielkiego powstania niewolników.
Dnia 6 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 8. edycji akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Na Placu Tadeusza Kościuszki w Stoczku Łukowskim czytane były dwie pozytywistyczne nowele: "Dym" Marii Konopnickiej oraz "Katarynka" Bolesława Prusa, które niosą uniwersalne, ponadczasowe wartości i skłaniają do refleksji. Ten wybór wiąże się z tegorocznymi obchodami w naszym mieście Roku Aleksandra Świętochowskiego - "Ojca Polskiego Pozytywizmu".
Organizatorami akcji w naszym mieście byli: Burmistrz i Rada Miasta Stoczek Łukowski, Miejska Biblioteka Publiczna w Stoczku Łukowskim, Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim oraz Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim.
Ogólnopolska akcja ma na celu popularyzacje czytelnictwa, łączy lokalne instytucje i zachęca do wspólnych działań poprzez czytanie wybranych utworów polskich pisarzy.
Nowele czytali kolejno: Krzysztof Szczepańczyk (Przewodniczący Rady Miasta), Hanna Domańska – Celej (Sekretarz Miasta), Paweł Flis (Radny Rady Miasta), Wiesława Milczuk (Dyrektor Zespołu Oświatowego), Danuta Żebrowska (Radna Rady Miasta, nauczycielka ZO, Ks. Jacek Pietrucha, Magdalena Plak, Maria Kania i Monika Domańska (uczennice ZO), Waleria Paplak (emerytowana bibliotekarka szkolna), Ewa Mokicka (Dyrektor Zespołu Szkół), Ks. Marek Buch, Radosław Piskorz (Radny RM, nauczyciel ZS), Alicja Rojek (nauczycielka ZS), Katarzyna Reda i Paulina Plak (uczennice ZS), Olga Soćko, Anna Jasińska i Sławomir Zieliński (uczestnicy zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej), Andrzej Czerski (Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Stoczku), Maciej Kuńczyński (Prezes OSP), Ewa Buczyńska (Prezes LKS Dwernicki), Anna Hajewska i Krystyna Romańska (przedstawicielki Klubu 50+) oraz Urszula Perczyńska i Agnieszka Barej – bibliotekarki MBP Stoczek.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele różnych organizacji, uczniowie stoczkowskich szkół oraz zainteresowani mieszkańcy.
Dnia 2. września 2019 r. w naszym Zespole Szkół odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
Pani Dyrektor Ewa Mokicka przywitała zaproszonych gości: proboszcza Stoczkowskiej Parafii- księdza kanonika Stanisława Bieńko i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego- pana Andrzeja Wisińskiego, a także Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców, uczniów.
Szczególnie serdecznie zwróciła się do 76 pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim, życząc im owocnej pracy, zapału do nauki i zadowolenia z wyboru szkoły.
W 2019 roku mija 80 lat od wybuchu II wojny światowej. W celu upamiętnienia tego strasznego wydarzenia, które pochłonęło miliony ofiar, uczennica klasy III LO- Paulina Plak, wykonała piosenkę pt. „Dziś idę walczyć, Mamo.”
Po uroczystości odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami klas.
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20:
9:00 Msza Św.
10:30 Uroczystość w hali sportowej Zespołu Szkół
Egzaminy odbędą się 26 sierpnia o godzinie 9:00
W dniu 14.06.2019 r. miała miejsce w naszej szkole impreza podsumowująca nauczanie języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego w minionym roku szkolnym. Spotkanie pod hasłem „Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem” poprowadziła p. Alicja Rojek- nauczycielka języka rosyjskiego, która przypomniała zebranym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Następnie wymieniła zwycięzców szkolnych konkursów językowych: ortograficznego, gramatycznego, leksykalnego oraz konkursu artystycznego czytania współczesnej prozy angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej, pogratulowała im dobrych wyników i zachęciła wszystkich uczniów do udziału w takich konkursach w przyszłym roku szkolnym, a także do uczestnictwa w konkursach językowych wyższego szczebla. W trakcie tego spotkania Paulina Plak z klasy II LO oraz Patrycja Olczak z klasy I Technikum wykonały 5 piosenek: 3 w języku angielskim i 2 w języku rosyjskim. Odbył się też konkurs na znajomość przysłów w języku rosyjskim. Poprowadziły go 2 uczennice z klasy II LO: Zuzanna Szymanik oraz Milena Bogusz. Za poprawne podanie odpowiednika przysłowia w języku polskim uczniowie otrzymali plusy.
Spotkanie z Panią Arletą Bojke - dziennikarką Telewizji Polskiej, reporterką "Wiadomości" TVP1, "Panoramy" TVP2, TVP INFO, TV Polonia, korespondentką Telewizji Polskiej w Moskwie, Laureatką Wiktora 2014 w kategorii Dziennikarz Roku, autorką książki - "Władimir Putin - wywiad, którego nie było".Część I - spotkanie z młodzieżą.Część II - warsztaty dziennikarskie.
Patronem Roku 2019 w Stoczku Łukowskim jest Aleksander Świętochowski. 23 maja w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół odbyła się lekcja biblioteczna poświęcona publicyście i pisarzowi polskiego pozytywizmu, którą gościnnie przeprowadziła pani Agnieszka Barej - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stoczku Łukowskim. Prowadząca w bardzo interesujący sposób przedstawiła życie osobiste i dorobek literacki pisarza i dziennikarza.Uczniowie klasy I liceum i I technikum uczestniczący w lekcji mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą Aleksandrowi Świętochowskiemu. Wystawa będzie w naszej szkole dostępna do 29 maja.Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Misja Festiwal Sektor 3.0 wykonana!!!
Z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas oraz księdza katechety - Tomasza Sałasińskiego dn. 21 maja do naszego Zespołu Szkół przyjechał Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Pamiętając o tym ,że jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek, społeczność szkolna na czele z panią dyrektor Ewą Mokicką , pracownicy Urzędu Miasta z p. Burmistrzem Miasta Stoczek Łukowski- Marcinem Sentkiewiczem oraz mieszkańcy Stoczka Łukowskiego podzielili się „kroplą krwi” z chorymi i poszkodowanymi w nieszczęśliwych wypadkach.
Akcja „Podziel się kroplą krwi” przeprowadzona w naszym Zespole Szkół jest kolejnym dowodem na to, jak wiele serca i życzliwości mają Ci, którzy na co dzień pracują z młodzieżą.
Składamy serdeczne podziękowania Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie za przeprowadzenie w naszej szkole akcji poboru krwi. Wspaniali ludzie umożliwili nam podzielenie się "kroplą" krwi, abyśmy mogli uczestniczyć w ratowaniu życia i zdrowia potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim chętnym, a w szczególności tym, którzy zostali zakwalifikowani do oddania krwi. JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!!!
Festiwal Sektor 3.0 to największe w Polsce, w którym mamy możliwość uczestniczyć. Wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. W ciągu dwóch festiwalowych dni bierze w nim udział przeszło 800 osób, w tym przedstawiciele organizacji non profit, biznesu, administracji publicznej, nauki oraz mediów.
Festiwal Sektor 3.0 to prezentacje, praktyczne warsztaty, pokazy technologii, a to jedynie wycinek wszystkich atrakcji. Prelekcje i wystąpienia prowadzą eksperci i znawcy trendów z Polski i całego świata. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2011 roku.
Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim składa serdeczne podziękowania płk prof dr hab. Januszowi Ślisarskiemu oraz płk nawig. dr Andrzejowi Marciniukowi za przeprowadzenie plekcji motywacyjnej dla naszej młodzieży jak również prezentację zmian w polskim lotnictwie na przestrzeni lat.
10 maja w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim odbyły się warsztaty edukacyjne „Nowe widnokręgi. Zrozumieć media.” W spotkaniu mieli okazję wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych ze szkół w: Starej Róży, Seroczynie, Borowiu, Starej Prawdzie, Starych Kobiałkach, Kisielsku, Wodyniach, Stoczku Łukowskim, Latowiczu oraz we Wnętrznym. Młodzież pod okiem wykładowców i szkoleniowców z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, redaktorów, dziennikarzy, montażystów, a także operatorów z Radia Maryja i TV TRWAM miała możliwość poznania tajemnice świata mediów.
Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim Ewa Mokicka rozpoczęła warsztaty przywitaniem wszystkich gości, wśród których obecni byli honorowi delegaci z Torunia, dyrektorzy przybyłych szkół, radni, pracodawca Huty Szkła Gospodarczego ,,Tadeusz Woźniak”, pani Barbara Paziewska- opiekun grupy praktykantów ,,Polargos” z Oziemkówki, Marcin Rosa- lokalny przedsiębiorca, prezes ,,Stoczek Natura” Rafał Dziobko, jak i również księża. Następnie głos zabrał pan redaktor Paweł Kania, który opowiadał uczniom ciekawostki medialne, po czym mogli doświadczyć na własnym przykładzie, jak wygląda praca pogodynki i redaktora od strony jej wykonawców. Jako drugi z redaktorów głos zabrał pan Paweł Bielicki, którego przemowę uczennice poprzedziły występem wokalnym. Adiustator zrelacjonował nam o wykonywaniu działań dźwiękowych, z którymi zmaga się w swoich codziennych obowiązkach. Pan Paweł pokazał jak za pomocą programu komputerowego można wyretuszować zarejestrowane brzmienie. Jako ostatnie wykład przeprowadziły Kornelia Młynarczyk i Natalia Kozielska, które uświadamiały m.in., jak ma wyglądać prawidłowo napisany artykuł dziennikarski. Zwróciły również uwagę na siłę perswazji, czy też manipulacji, obecnych w różnego rodzaju reklamach oraz to, w jaki sposób wpływają one na ludzi.
Celem warsztatów było ukazanie pracy specjalistów w tej dziedzinie. Praktyczne zajęcia z zakresu m.in. języka obrazu, świata dźwięku i prasy rozwiały obiekcje dotyczące różnicy między manipulacją, a perswazją. Przybyli uczniowie przyglądali się dokonywanym przez ekspertów działaniom.
Katarzyna z klasy I Technikum stwierdza: ,,Wspaniałe było dowiedzieć się jak w rzeczywistości wygląda praca tych utalentowanych ludzi, którzy na co dzień wykonują taki trud”.
Adam z klasy I Technikum mówi: ,,Warsztaty były bardzo interesujące. Znacznie pogłębiły moją wiedzę na ten temat, a prowadzącym znakomicie udało się nas zachęcić do kształcenia się w tym kierunku”.
Jakub z klasy II liceum oznajmia: ,,Najbardziej podobało mi się to, że mogłem zobaczyć jak wygląda praca redaktorów z innej strony. Zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażałem. Cieszę się, że nasza szkoła daje możliwość brania udziału w spotkaniach z takimi interesującymi ludźmi”.
Wiedza zdobyta na warsztatach przedstawia autentykę mediów. Niewątpliwie praktyczne umiejętności i zdobyte doświadczenie ułatwi młodym ludziom sprawdzić się w zawodach medialnych.
Zuzanna Szymanik, Aleksandra Krupniewska
Z inicjatywy Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim w rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - odbył się II Rajd Rowerowy "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", w którym uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół na czele z panią dyrektor Ewą Mokicką, przedstawiciele Urzędu Miasta na czele z panem Burmistrzem - Marcinem Sentkiewiczem, samorządowcy, lokalni patrioci, a także zaprzyjaźnieni pedagodzy- dyrektorzy szkół z Seroczyna- pan Jan Polak i Wodyń- pani Ewa Cizio -ze swoimi uczniami.
O bezpieczeństwo uczestników rajdu zadbała policja z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski oraz gminy Wodynie, eskortując wraz z motocyklistami z Klubu CWS, peleton rowerzystów. Zabezpieczono również pomoc medyczną i techniczną. Trasa eskapady obejmowała miejsca pamięci narodowej znajdujące się w Stoczku Łukowskim, Seroczynie, Wodyniach, Woli Wodyńskiej, Helenowie, Zgórznicy.
Dyrektor szkoły w Seroczynie – pan Jan Polak - przedstawił dramatyczną historię patrona szkoły - księdza Wawrzyńca Lewandowskiego – powstańca styczniowego, członka komitetu powstańczego głoszącego patriotyczne kazania, ukrywającego na plebanii broń, organizującego pomoc ukrywającym się w okolicznych lasach powstańcom. Uczestnicy rajdu obejrzeli wystawę poświęconą postaci Jana Filipa Carossiego, sławnego geologa i mineraloga pochowanego przy kaplicy Załuskich w miejscowym parku w Wodyniach. W dalszej części rajdu uczestnicy udali się do Wodyń, gdzie do grupy dołączył Pan Zenon Kublik – Prezes Światowego Związku AK. Młodzież wysłuchała historii opowiedzianej przez panią Katarzynę Markiewicz dotyczącej cmentarza i kapliczki. Następnie rowerzyści zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej, którzy ponieśli śmierć w obozie filtracyjnym NKWD mieszczącym się w Wodyniach. Na obelisku znajduje się trzynaście nazwisk spośród 70 zamordowanych. Historię żołnierzy bardzo ciekawie przedstawił Prezes Towarzystwa Przyjaciół Wodyń - Pan Marcin Polak, który dotarł razem z uczestnikami do Woli Wodyńskiej, gdzie znajduje się cmentarz wojenny żołnierzy Wojska Polskiego z 1939roku. Następnym przystankiem na trasie była miejscowość Helenów, w której p. Marcin Polak doprowadził uczestników rajdu do pomnika poświęconego pamięci Żołnierzy Armii Krajowej „Cichociemnych” i w tym miejscu w lesie, gdzie miały miejsce walki, dokładnie opowiedział przebieg zdarzeń. Po ciekawej lekcji historii uczestnicy udali się w drogę powrotną do Stoczka, gdzie w centrum miasta rowerzystów przywitała społeczność lokalna.
Pod pomnikiem gen J. Dwernickiego odbyło się spotkanie uczestników rajdu i społeczności miejskiej. Wysłuchano część artystyczną poświęconą Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez stoczkowską młodzież. Uczniowie LO i Technikum przypomnieli najważniejsze hasła Konstytucji uchwalonej 3 Maja 1791 roku: zniesienie liberum veto, zniesienie wolnej elekcji, równość stanów, trójpodział władzy, chłop pod opieką państwa. Były to bardzo ważne postulaty, które przyczyniły się w przyszłości do demokratyzacji państwa polskiego.
Odbyła się również prelekcja regionalistki - Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Stoczka- pani Hanny Stosio, na temat działalności Aleksandra Świętochowskiego - stoczkowiaka, którego jubileusz urodzin obchodzimy.
Następnie uczestnicy rajdu udali się do parku miejskiego, gdzie przy muzyce i grillu odbył się wspólny piknik.
Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu. W sposób szczególny dziękujemy: panu Burmistrzowi Marcinowi Sentkiewiczowi za pomoc w organizacji rajdu, panu Krzysztofowi Rosie za wykonanie foto i wideo relacji przy użyciu drona, księdzu Tomaszowi Sałasińskiemu za pomoc w organizacji i duchowe wsparcie uczestników rajdu; panu Leszkowi Klusce- Prezesowi Klubu CWS, Pani Hannie Stosio- Prezesowi TPS oraz członkom Klubu 50+ za udział w uroczystości.