Nawigacja

  • Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

    Julka Rosa, Julka Wojtasik (obie klasa IV technikum) oraz Paulina Ositek (V technikum) reprezentowały Zespół Szkół na etapie powiatowym XI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Zmagania odbyły się w Łukowie, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Uczestniczyło w nich 24 uczniów z ośmiu szkół, których organem prowadzącym jest powiat łukowski.

    Nasze dziewczęta, choć nie awansowały do etapu regionalnego zaprezentowały się dobrze, poszerzając swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego. Serdecznie gratulujemy im dotarcia do szczebla powiatowego, życząc jednocześnie sukcesów w innych konkursach i olimpiadach.

    Organizatorami olimpiady są: Powiat Łukowski, Powiatowy Zespół Oświatowy w Łukowie, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie.

    Opiekę merytoryczną nad naszymi Olimpijkami sprawowały Panie: Magda Dadacz, Elwira Janiak i Ewa Zarzycka.

  • Przebierany Dzień Tematyczny

    Przed nami pierwszy w tym roku szkolnym Przebierany Dzień Tematyczny.

    To już w najbliższą środę - 30 października.

    Organizator - Samorząd Uczniowski dopuszcza dużą dwolność. Przebieramy się za kogo chcemy (postacie z bajek, bohaterzy literaccy, przedstawiciele poszczególnych zawodów i nie tylko).

    Więc nie zwlekajcie, stwórzcie ciekawe kreacje i zaprezentujcie się w nich w szkole.

    Dobra zabawa gwarantowana.

  • Wycieczka w góry

    Za nami wycieczka w Tatry. Tak to już jest, że jak się kończy jakieś wydarzenie, przychodzi czas podsumowań. Zatem dzisiaj – nazwijmy to garść statystyk.

    W wycieczce uczestniczyło 27 uczniów liceum, technikum i szkoły branżowej. Jej głównym celem było z jednej strony poznanie krajobrazu Tatr, z drugiej zaś integracja grupy uczniowskiej. Opiekunowie – Marcin Gomółka i Jarosław Pieńkus postawili na aktywną turystykę, jak również poznawanie walorów miejscowego środowiska. Stąd wizyta na Morskim Oku, w dolinie Strążyskiej czy nad wodospadem Siklawica. Bardzo ciekawym akcentem było zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią regionu, strojami ludowymi, miejscową fauną i florą. No i wreszcie projekcja filmu dokumentalnego o polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz – osobie, która udowodniła, że realizacja własnych pasji, to coś więcej niż tylko przyjemność… Łącznie przemierzyliśmy dystans ponad 30 kilometrów. To chyba dużo, zważywszy na fakt, że pogoda nie zawsze nas rozpieszczała.

    Ostatniego dnia miała miejsce rekreacja w termach „Gorący Potok” w Szaflarach. No, a potem zmęczeni, choć bogatsi o nowo pozyskaną wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do Stoczka.

    Wycieczka była doskonałym przykładem edukacji outdoorowej – realizowanej poza placówką szkolną. Taka forma edukacji bardzo odpowiada naszej młodzieży, więc niewykluczone, że w przyszłości po raz kolejny odwiedzimy Tatry.

  • Szkolny i miejsko - gminny Dzień Edukacji Narodowej

    Za nami szkolne i miejsko-gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość szkolna miała miejsce w piątek 11 października. Po wprowadzeniu sztandaru zaproszonych gości w osobach wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego Andrzeja Wisińskiego, członka Zarządu Powiatu Włodzimierza Wolskiego, przewodniczącej Rady Rodziców Anety Gaj, wiceprzewodniczącej Magdaleny Szczepanik, skarbnik Anny Piszczek oraz całą społeczność szkolną powitała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka. – Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Cieszymy się, że wykonujemy tę niezwykle trudną misję przekazując wiedzę i wzorce wychowawcze młodemu pokoleniu. To praca pełna wyzwań, ale pragniemy dawać z siebie wszystko i podsumowywać efekty naszych działań. Dziś jest ku temu doskonała okazja – usłyszeliśmy.

    W dalszej części uroczystości nagrody dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: Marek Dziak, Mariusz Jończyk, Anna Kania, Eliza Pliszka, Krzysztof Szutkiewicz i Joanna Tratkiewicz. Były również nagrody dla pracowników administracji i obsługi: Alicji Chudek, Justyny Szutkiewicz, Moniki Bogusz, Artura Gołęgowskiego, Katarzyny Gołęgowskiej, Grzegorza Pietryki i Wojciecha Kuńczyńskiego.

    Prezentem dla nauczycieli był znakomity występ naszych uczniów. Najpierw perfekcyjna recytacja wiersza „Nauczyciel” w wykonaniu Julki, a potem koncert życzeń. W rolę solistów wcielili się Magda (kolejny majstersztyk), Natalia (bardzo udany debiut), no i Piotrek (jak zawsze na poziomie). Wykonywane utwory odznaczały się zarówno sporą dawką humoru, jak i pewną dozą refleksji (m.in. „Nie wrócą te lata”, „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Tak bardzo się starałem”, „Droga, którą idę”), idealnie wpasowując się w specyfikę uroczystości. Słowa uznania należą się także lektorom koncertu – Wiktorii i Kubie.

    Nie mogło zabraknąć również życzeń od Samorządu Uczniowskiego, a także bardzo sympatycznych upominków – niespodzianek dla nauczycieli (ramki z pozytywnymi postaciami z bajek). Uwagę wszystkich przykuł taniec ze skrzydłami. Nasze dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że tańczą znakomicie, a ręce publiczności same składały się do oklasków.

    Część artystyczną przygotowali nauczyciele: Alicja Rojek, Eliza Pliszka, Piotr Rosa i Marcin Gomółka. W sobotę natomiast tradycyjnie w zajeździe Rosa uczestniczyliśmy w obchodach miejsko-gminnych. Pani Dyrektor wręczyła jeszcze raz nagrody wyróżnionym nauczycielom, życząc dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej. A potem był prawdziwy bal na sto par. Prawie do białego rana…

    Wydawałoby się, że to już koniec… A jednak nie. Oto bowiem w piątek 18 października nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzyma dyr. Ewa Mokicka – tutaj ogromne gratulacje, zaś nagrodę starosty łukowskiego odbierze w dniu 26 października nauczycielka matematyki Magdalena Rosa – również wielkie brawa.

    Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Olimpiada logistyków

    Sześciu uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik – logistyk uczestniczyło w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Był to nasz pierwszy start w tych zawodach, miejmy nadzieję, że udany.

    Uczestnicy rozwiązywali trudny, złożony z 20 pytań test jednokrotnego wyboru, zawierający materiał z zakresu gospodarki magazynowej i transportu. Wspomniane zagadnienia znacznie momentami wykraczały poza zakres kwalifikacji SPL.01 i SPL.04, które są przedmiotem egzaminów zawodowych w klasie III i V.

    Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych logistycznych: Renata Sidor, Marek Dziak i Marcin Gomółka. Szkolnej Komisji Konkursowej przewodniczyła natomiast dyrektor Ewa Mokicka.

    Drodzy olimpijczycy życzymy powodzenia i awansu do kolejnego etapu!!!

  • ERASMUS

    W roku szkolnym 2024-25 czeka nas kolejna nowość. Młodzież i nauczyciele z naszego liceum będą mieli możliwość kształcić się w Hiszpanii. Zaplanowane zostały cztery wyjazdy. Już niedługo rozpoczynamy rekrutację.

  • Antygona i trampoliny

    Bardzo ciekawa była wycieczka klas licealnych oraz uczniów technikum naszej szkoły do Siedlec. Dlaczego? Chyba ze względu na swą różnorodność. Młodzież obejrzała bowiem w Centrum Kultury i Sztuki „Antygonę” Sofoklesa (reżyseria Robert Protasewicz), a potem udała się do parku trampolin, by nieco zdystansować się od poważnych wątków poruszonych w tej doskonałej przecież tragedii. W „Antygonie” mamy bowiem wszystko co skłania widza czy też czytelnika do refleksji, a więc walkę o władzę, zbieżność dwóch modeli postępowania w postaci konfliktu tragicznego, a także oczyszczenie – katharsis. Zatem obejrzenie tej sztuki było z jednej strony utrwaleniem lektury, z drugiej zaś niezapomnianym widowiskiem. Jak to mówią coś dla ducha.

    No, a potem trochę ruchu na trampolinach – czyli coś dla ciała. Tym samym wycieczka spełniła swoje zadanie łącząc dobrą zabawę i integrację z edukacją. No, ale to jeszcze nie koniec edukacyjnych doznań, bo wkrótce wyjazd na „Makbeta”. Będzie się działo.

    Opiekunami uczniów były Panie Anna Czub i Eliza Pliszka.

  • Etap szkolny XI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

    Julka Wojtasik, Julka Rosa (klasa IV technikum) i Paulina Ositek (V technikum) zwyciężyły w etapie szkolnym XI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której Organizatorem jest powiat łukowski, a patronat honorowy sprawuje starosta łukowski Dariusz Szustek. Dziewczyny zdobyły największą ilość punktów i będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się 24 października w Łukowie.

    W olimpiadzie wzięło udział 23 uczniów Zespołu Szkół. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o przepustkach na etap powiatowy zadecydowała dogrywka. Opiekunami Zwyciężczyń są Panie Magda Dadacz, Ewa Zarzycka i Elwira Janiak. Prace z etapu szkolnego sprawdzało natomiast Jury w osobach Magdy Dadacz, Anety Szymanik i Marcina Gomółki.

    Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

  • XI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

    Trzeciego października startuje XI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym „Życie zaangażowane”, której Organizatorem jest Powiat Łukowski, a patronat honorowy sprawuje Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

    W etapie szkolnym olimpiady będzie uczestniczyć ponad 20 uczniów naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem emocjonalnym oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów.

    Szczegółowe informacje oraz zapisy (jeśli ktoś jeszcze chce wziąć udział) – w gabinecie psychologa/pedagoga szkolnego.

    Zachęcamy do uczestnictwa!!!

    Widzimy się 3 października!!!

  • Ślubowanie klas pierwszych

    W poniedziałek 30 września na sztandar szkoły ślubowali uczniowie klasy I technikum i szkoły branżowej, stając się w ten sposób pełnoprawnymi reprezentantami społeczności Zespołu Szkół. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 14.30, wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu państwowego. Przed rozpoczęciem ślubowania głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka – Drodzy uczniowie klas pierwszych dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Za chwilę złożycie ślubowanie na sztandar szkoły. Od tej chwili znajdziecie się w naszej szkolnej rodzinie, zyskując szanse na rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, zawieranie przyjaźni. Będziemy Was wspierać, inspirować, motywować – podkreśliła.

    Rotę ślubowania odczytała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Rosa. Pierwszoklasiści powtarzali tekst ze skupieniem, będąc w pełni świadomi wagi wypowiadanych słów. Następnie każdemu z uczniów wręczono zaświadczenie, że uczęszcza do Zespołu Szkół. To w zastępstwie legitymacji, które młodzież otrzyma w połowie października. – Była trema, ale bardzo się cieszę, że jakoś udało się ją pokonać. Teraz jestem częścią tej wspaniałej społeczności – powiedziała po ślubowaniu jedna z dziewcząt.

    Na tak wspaniałej uroczystości nie mogło zabraknąć części artystycznej. Okolicznościowe życzenia złożyła Pierwszoklasistom Julka Rosa, a na wokalu jak zwykle fantastycznie zaprezentowała się Magda Plak, dedykując młodszym kolegom utwór zatytułowany „Co się śni niewidomym”. To przepiękna piosenka o pokonywaniu barier, przełamywaniu własnych słabości, byciu silnym. Krótko mówiąc idealna na ślubowanie. Potem refleksyjny wiersz Jonasza Kofty „Trzeba marzyć” wyrecytowała Wiktoria Małecka i na koniec wisienka na torcie – taniec ze skrzydłami dziewcząt z LO i technikum. Cóż tu dużo mówić - absolutny majstersztyk!!!

    Drodzy Uczniowie klas pierwszych witamy Was z otwartymi ramionami w Zespole Szkół, wyrażając zarazem nadzieję, że nasza szkoła będzie dla Was drugim domem.

  • Mówimy i piszemy w różnych językach

    W czwartek 26 września upamiętniliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie z każdej klasy rozwiązywali quiz językowy, a pytania zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Jak wyglądało to w praktyce? Z puli pytań losowano trzy i starano się udzielić poprawnych odpowiedzi. Były one przepustką do otrzymania przez całą klasę słodkiego poczęstunku w postaci cukierków. - Wszyscy wykazali się dużą wiedzą, bo z każdej klasy wychodziliśmy bez cukierków – podkreślają dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

    Jak widać nasi uczniowie z powodzeniem radzą sobie z językami. To bardzo cieszy, gdyż kompetencje językowe są bardzo istotne dla rozwoju człowieka, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i społecznym. Wielkie brawa dla Samorządu za pomysł i realizację. Więcej takich przedsięwzięć!!!

    Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 r. Jest corocznie obchodzony 26 września, a jego podstawowym celem jest popularyzowanie wśród Europejczyków nauki języków obcych, jak również propagowanie różnorodności językowej.

  • Kiermasz podręczników w naszej szkole

    Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi podręcznikami podczas przerw międzylekcyjnych w dniach 25-26 września. Dostępne książki widoczne są na zdjęciach nr 2 i 3 a ich ceny to 10-40 zł za podręcznik.

    To świetna szansa dla Was żeby kupić brakujące podręczniki szybko i w dobrych cenach!

    Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim

  • Pomagamy Powodzianom

    Społeczność Zespołu Szkół aktywnie włączyła się w zbiórkę darów dla Powodzian, zorganizowaną przez Panią Beatę Kielak. Całością przedsięwzięcia kierował Samorząd Uczniowski z opiekunem Marcinem Gomółką. Zbiórka trwała w dniach 17-20 września. Do szkoły przyniesiono m.in. wodę, pieczywo, środki czystości, koce, konserwy, słoiczki dla dzieci czy suchą karmę dla zwierząt. Wszystkie te dobra przekazano w piątek 20 września Pani Beacie. Następnie dotarły one do poszkodowanych w Głuchołazach.

    Jako szkoła jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji i wesprzeć potrzebujących. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców. Bez Waszego zaangażowania jakakolwiek pomoc nie byłaby możliwa.

    Jeszcze raz dziękujemy!!!

  • Przeżyć wszystko jeszcze raz, ocalić ginący czas

    Takie właśnie hasło przyświecało obchodom 80-lecia Jubileuszu Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego – kolebki Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Wspomniane obchody i szósty Zjazd Absolwentów miały miejsce w sobotę 21 września.

    Preludium do obchodów stanowiło zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. W tym celu sobotnim rankiem na cmentarz parafialny udała się delegacja uczniów, nauczycieli i absolwentów na czele z wuefistą Piotrem Banym.

    Pierwsi goście pojawili się w naszej szkole już około godziny 10.00, gdzie mogli dokonać rejestracji oraz otrzymać pamiątkowe wydawnictwo i inne gadżety. Punktualnie w samo południe na hali sportowej odprawiono okolicznościową Mszę Świętą, a homilię wygłosił ks. dr Jacek Rosa. Po Eucharystii kilka utworów zagrała Stoczkowska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, pod batutą Dariusza Kaczmarskiego. Był też czas na wspólną fotografię wszystkich przybyłych z drona. Warto dodać, że na odwrocie tego zdjęcia umieszczono świadectwo Uczestnika zjazdu. Wszyscy wypadli znakomicie, a potwierdzeniem tego były cenzurki z czerwonym paskiem…

    Punktualnie o godzinie 14 rozpoczęła się część oficjalna. Honory Gospodarza pełniła dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, witając zaproszonych Gości w osobach posła na Sejm RP Sławomira Skwarka, radnego sejmiku województwa lubelskiego – reprezentującego marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego - Ryszarda Szczygła, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej – reprezentującą lubelskiego kuratorium oświaty Tomasza Szabłowskiego - Monikę Michalczuk, starostę łukowskiego Dariusza Szustka – który objął Jubileusz Patronatem Honorowym, wiceprzewodniczącego rady powiatu łukowskiego Andrzeja Wisińskiego, rektora Uniwersytetu w Siedlcach prof. dr hab. Mirosława Minkinę, proboszcza parafii p.w. WNMP w Stoczku Łukowskim ks. Sławomira Suleja, radnych powiatu łukowskiego, władze miasta i gminy Stoczek Łukowski w osobach burmistrza Marcina Sentkiewicza i wójta Marka Czuba wraz z radnymi, Wybitnych Absolwentów LO w Stoczku Łukowskim, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, przedstawicieli policji, prezesów lokalnych stowarzyszeń, klubów i fundacji. W sposób szczególny Pani Dyrektor powitała przybyłych na uroczystość absolwentów.

    Po powitaniach minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły. – Każdy jubileusz skłania do refleksji i pochylenia się nad dorobkiem przeszłych pokoleń. A ten jest duży, gdyż nasza szkoła wykształciła wielu wybitnych ludzi, którzy osiągnęli później znaczący dorobek na niwie naukowej, kulturalnej czy społecznej – usłyszeliśmy w wystąpieniu Pani Dyrektor. Następnie została zaprezentowana krótka historia szkoły, a także wręczono tytuł Wybitnego Absolwenta, którym został dr nauk medycznych Grzegorz Charliński. Jednocześnie nominację otrzymał dr hab. Bogdan Rosa. Jej wręczenie będzie miało miejsce najprawdopodobniej podczas obchodów Dnia Patrona w lutym 2025 r. Przypomnijmy, że tytuł wybitnego Absolwenta jest przyznawany od 2018 r. Gdy z głośników popłynęła melodia walca emerytowanym nauczycielom wręczono róże, Przyjaciołom Szkoły natomiast pamiątkowe statuetki. Część oficjalna zakończyła się przemówieniami gości oraz tzw. tańcem ze skrzydłami w wykonaniu naszych Uczennic (ogromne brawa dla Pani Elizy Pliszki za perfekcyjne przygotowanie do występu).

    Część artystyczną poprowadzili absolwenci: Iwona Gastołek i Rafał Dynek. Miała ona formę bardzo ciekawej retrospekcji historycznej, podczas której prowadzący rozmawiali na temat najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie, nawiązując zarazem do historii powstawania Zespołu Szkół. Poszczególne przedziały czasowe (lata 50., 60 itd.) przeplatano piosenkami w wykonaniu absolwentów. Usłyszeliśmy tak znane utwory jak: I tak się trudno rozstać, Mój pierwszy bal, Radość najpiękniejszych lat, Cest la vie, Teksański czy Pokolenie, w wykonaniu: Iwony Gastołek, Pauliny Plak, Klaudii Łukasiewicz, Artura Piskorza, Magdy Plak i Piotra Rosy. Potem mieliśmy okazję obejrzeć występ stand-upera Kamila Kozieła. Show bardzo spodobało się publiczności, a błyskotliwe, podszyte szczyptą ironii wypowiedzi Kamila co chwilę wywoływały salwy śmiechy na widowni.

    Na koniec miało miejsce pamiątkowe zdjęcie Komitetu Organizacyjnego, zwiedzanie szkoły, spotkania przy kawie i obiad. No, a punktualnie o godz. 20.00 rozpoczął się tradycyjny bal absolwentów, z obowiązkowym polonezem M. K. Ogińskiego.

    Jubileusz 80-lecia LO i szósty Zjazd Absolwentów to już historia. Przez te 80 lat mury szkoły opuściło około 12 tys. osób, z czego prawie połowa to licealiści. To ogromny powód do dumy. Do inspiracji dla przyszłych pokoleń. W tym miejscu składamy gorące podziękowania na ręce tych, którzy przyczynili się do organizacji Jubileuszu. Warto tutaj wspomnieć o Komitecie Organizacyjnym w składzie: Agnieszka Bany jako przewodnicząca, Ewa Mokicka – dyrektor Zespołu Szkół, Anna Kania i Anna Czub – zastępczynie, Antoni Sitkiewicz, Mirosław Buczek, Eliza Pliszka, Magdalena Rosa, Justyna Szutkiewicz, Alicja Rojek, Alina Pięta oraz Iwona Gastołek. Ogromne słowa uznania należą się także pomysłodawczyniom przepięknej dekoracji – Annie Kani i Alinie Pięcie, jak również całemu Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół, które bardzo aktywnie włączyło się we wszystkie działania związane z przebiegiem Jubileuszu. Dziękujemy również Radzie Rodziców, a w szczególności Wiceprzewodniczącej RR - pani Anecie Gaj, Przyjaciołom Szkoły, Uczniom i Sponsorom naszego Wydarzenia. Do zobaczenia na kolejnych obchodach.

     

    Podajemy linki do innych stron, na których zamieszczono relacje i zdjęcia z naszego Jubileuszu.

    https://powiatlukowski.pl/uroczystosc-jubileuszowa-80.../

    https://lukow.tv/artykul/80-lat-zespolu-szkol-n1291026

    https://podlasie24.pl/.../80-lat-szkoly-w-stoczku...

     

     

  • Pamiętamy o Katyniu

    We wtorek 17 września młodzież Zespołu Szkół z opiekunami – Barbarą Bogusz-Milewską, Piotrem Rosą i Marcinem Gomółką uczestniczyła w obchodach 85 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Tradycyjnie już uroczystość odbyła się na cmentarzu św. Rocha w Łukowie, a zorganizowało ją Towarzystwo Regionalne im. Jana Stanisława Majewskiego. – Spotykamy się, aby upamiętnić zdradziecki atak Sowietów na nasz kraj, jak również stojący na tym cmentarzu Krzyż Katyński, który postawiliśmy tutaj 27 lat temu, w 1997 r. To hołd dla wszystkich Polaków zamordowanych w Katyniu – powiedział prezes ŁTR im. J. S. Majewskiego Zbigniew Pasik. Pan Prezes powitał następnie zaproszonych gości – parlamentarzystów RP, radnych Miasta Łuków i Powiatu Łukowskiego, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe szkół z terenu miasta i powiatu łukowskiego oraz mieszkańców Łukowa.

    W dalszej części uroczystości głos zabrał senator RP Stanisław Gogacz, przedstawiając okoliczności sowieckiego ataku oraz rys historyczny zbrodni katyńskiej. – Zaatakowano nas w sposób zdradziecki, łamiąc wszelkie podpisane wcześniej traktaty. Pamięć o tych wydarzeniach nie może zaginąć w mroku dziejów, nie może zostać zapomniana. Należy ją pielęgnować, kultywować – usłyszeliśmy w wystąpieniu.

    Okolicznościową Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kanonik Andrzej Kieliszek. Po zakończonej Eucharystii miało miejsce przemówienia posła na Sejm RP Sławomira Skwarka. Była również recytacja wiersza o tematyce katyńskiej Z. Pasika w wykonaniu Alicji Wiśniewskiej, a także występ wirtuoza harmonijki ustnej Andrzeja Wojtusia. Na koniec pod Krzyżem Katyńskim złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

    Tego typu spotkania to z jednej strony historyczna retrospekcja, z drugiej zaś krytyczna refleksja na temat 17 września i Katynia. Obyśmy nigdy po raz kolejny nie doświadczyli tych tragicznych momentów naszej historii.

  • Zbiórka darów dla powodzian

    Zachęcamy do zbierania darów dla powodzian!!!

    Zbiórkę organizuje Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

    Zapraszamy do włączenia się całej społeczności szkolnej.

    Pomóżmy tym Ludziom, bo oni naprawdę potrzebują naszego wsparcia.

  • "Przeżyć wszystko jeszcze raz, ocalić ginący czas"

    Drodzy Absolwenci, Nauczyciele, Przyjaciele Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim!

     

    W tym roku świętujemy 80-lecie powstania LO im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim – kolebki Zespołu Szkół.

    W związku z tym z radością zawiadamiamy, że dnia 21 września 2024r. po raz szósty odbędzie się Zjazd Absolwentów naszego Zespołu Szkół.

     

    Program obchodów 80-lecia Szkoły:

    Część I

    8:00 – 10:00 – złożenie kwiatów na grobach nauczycieli

    od godz. 10:00 – rejestracja uczestników

    12:00 – Msza Święta w hali sportowej Zespołu Szkół

    13:45 – pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem szkoły

    14:00 – część oficjalna w hali sportowej

    16:00 – obiad, zwiedzanie szkoły, słodki poczęstunek, spotkania koleżeńskie

     

    Część II

    20:00 – bal absolwentów w hali sportowej

     

    Warunki uczestnictwa:

    W spotkaniu absolwentów mogą wziąć udział wszyscy absolwenci szkoły – LO, LZ, Technikum, ZSZ, ZSMR (mogą uczestniczyć również osoby towarzyszące absolwentom). Koszt uczestnictwa w części pierwszej uroczystości – oficjalnej – 100,00 zł (w ramach opłaty uczestnik otrzymuje okolicznościowe wydawnictwo, upominek, a po uroczystości zaproszony jest na obiad i słodki poczęstunek).

     

    Koszt balu – 250,00 zł.

     

    Całkowity koszt udziału w zjeździe absolwentów (uroczysta gala + bal) wynosi 350,00 zł.

    Warunkiem uczestnictwa jest wpłata dokonana do 12 września 2024 r.

    na numer rachunku bankowego: 44 9206 0009 6800 1166 2000 0020

     

    W tytule płatności należy podać: imię, nazwisko rodowe, rok ukończenia szkoły. Wpłat można również dokonywać gotówką w sekretariacie szkoły.

     

    Część oficjalna i bal odbędą się w hali sportowej Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Pl. St. Wielgoska 5.

    Serdecznie zapraszamy!

  • Czytamy Kordiana - Narodowe Czytanie

    Tradycyjnie już społeczność Zespołu Szkół w osobach dyrektor Ewy Mokickiej, nauczycieli i uczniów aktywnie uczestniczyła w Narodowym Czytaniu. Jest to cykliczne, organizowane od 2012 r. wydarzenie, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej literatury narodowej. W tym roku czytano „Kordiana” Juliusza Słowackiego – dzieło będące z jednej strony rozrachunkiem z przegranym powstaniem listopadowym, z drugiej pokazujące rolę i znaczenie patriotyzmu w życiu Polaków.

    Tegoroczne Narodowe Czytanie w Stoczku Łukowskim wzorem lat ubiegłych odbyło się na skwerze miejskim, ale miało nieco inny charakter niż choćby rok wcześniej. W role bohaterów II aktu „Kordiana” wcielili się bowiem wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół oraz Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim. Była również interesująca scenografia oraz rekwizyty, mający ułatwić interpretację prezentowanych treści.

    Uczestników wydarzenia – władze Miasta Stoczek Łukowski, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i mieszkańców powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Izabela Śledź. Następnie list od prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał burmistrz Stoczka Łukowskiego Marcin Sentkiewicz. Krótką prelekcję wygłosił też nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka, który przedstawił okoliczności powstania „Kordiana” oraz historyczne uwarunkowania wątków wyeksponowanych w akcie II. No i wreszcie wisienka na torcie, czyli czytanie fragmentów dzieła. Partie Kordiana i Wioletty zaprezentowali uczniowie klasy IV technikum Zespołu Szkół Kacper i Julia. Był to znakomity występ, w którym zagrało dosłownie wszystko (dykcja, mimika, mowa ciała). Występujący – także młodzież z Zespołu Oświatowego otrzymali gromkie brawa od zebranej publiczności. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

    Kolejna edycja Narodowego Czytania w Stoczku Łukowskim za nami. Ogromnie słowa uznania dla Organizatorów – Burmistrza i Rady Miasta Stoczek Łukowski, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Świętochowskiego, Zespołu Oświatowego i Zespołu Szkół za wzorową realizację całego przedsięwzięcia. Tak trzymać i widzimy się za rok!!!

    PS. Trzy pierwsze zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Dyrekcji MOK w Stoczku Łukowskim. Serdecznie dziękujemy.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

    Punktualnie o godz. 10.00 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy, powakacyjny dzwonek. Społeczność szkolna – uczniowie, Grono Pedagogiczne - z nowym księdzem - katechetą Mariuszem Baranem (serdecznie witamy) i przedstawiciele Rady Rodziców spotkali się na hali sportowej. Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, kierując również ciepłe słowa do zaproszonego gościa – Przyjaciela i Absolwenta szkoły, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego Andrzeja Wisińskiego. – Wakacje przechodzą do historii. Rozpoczyna się rok szkolny. To czas wytężonej pracy, ale i odkrywania własnych pasji. Chcemy Wam w tym pomóc. Zainspirować. Szczególnie serdecznie witam uczniów klas pierwszych – usłyszeliśmy w wystąpieniu Pani Dyrektor. Potem głos zabrał wiceprzewodniczący A. Wisinski. – Ta szkoła zawsze będzie w moim sercu. Cieszę się, że po raz kolejny mogę tutaj być. Uczniom życzę powodzenia, wytrwałości, samozaparcia – zaznaczył.

    W dalszej części uroczystości miała miejsce krótka retrospekcja historyczna, związana z 85-leciem wybuchu II wojny światowej oraz 80 rocznicą upadku Starego Miasta, podczas powstania warszawskiego. Nauczyciel historii dr Marcin Gomółka przedstawił genezę największego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego, omówił także okoliczności towarzyszące wycofaniu się oddziałów powstańczych ze Starówki i przeprawie kanałami do Śródmieścia. Nie zabrakło krótkiej części artystycznej w wykonaniu naszych uczniów. Magda zaśpiewała znaną powstańczą piosenkę „Pałacyk Michla”, zaś Wiktoria zaprezentowała refleksyjny utwór Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”.

    Na koniec kadetom z grupy mundurowej, realizującej innowację wojskowo-ratowniczą wręczono awanse na wyższe stopnie kadeckie. Potem uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami.

    Drodzy Uczniowie w pierwszym dniu nowego roku szkolnego życzymy Wam dużo radości, optymizmu, motywacji wewnętrznej i samych SUKCESÓW przed duże S!!!

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

    Drodzy Uczniowie i Rodzice!

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim odbędzie się

    2 września o godzinie 10.00 w hali sportowej szkoły.

    Uroczystość poprzedzi msza święta o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym pw. WNMP w Stoczku Łukowskim.

    Po uroczystości młodzież uda się na spotkanie z wychowawcami.

     

    Ewa Mokicka

    Dyrektor Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim

strona: