Nawigacja

  • Depresja niejedno ma imię

    Takie właśnie wrażenie mozna odnieść, gdy patrzy się na prace wykonane przez nasze uczennice w szkolnym konkursie plastycznym zatytułowanym "Depresja w Twoich oczach". Milena, Kinga, Patrycja i Oliwia przedstawiły kompozycje bardzo ciekawe, nieszablonowe, a co najważniejsze pokazujące jak poważnym schorzeniem jest depresja.

    Dziękujemy za zaangażowanie i bardzo ciekawą interpretację tematu. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

  • Integracja na ASG

    W piątek 23 lutego nasza grupa wojskowa wraz z chętnymi z klasy 1 technikum wyjechała na ASG. Ćwiczyliśmy na poligonie Wola Camp w Woli Wodyńskiej. Pogoda nie sprzyjała, ale poradziliśmy sobie. Broniliśmy swoich portów i zdobywaliśmy nowe. To była udana gra!!! Zmęczeni i cali mokrzy wróciliśmy do szkoły. Nasz opiekun Pan Krzysztof Szutkiewicz zapytał – kto jedzie następnym razem? Jedziemy wszyscy… Dotyczy to zarówno naszej grupy, jak i uczniów nie będących na ten moment jej członkami. To świadczy tylko o tym jak udany był nasz wyjazd. Utrwaliliśmy sobie to co już wiemy i nauczyliśmy się nowych rzeczy.

    Świetna sprawa!!! - tekst autorstwa uczennicy klasy II LO - Fanki mundurówki Gabrysi Dąbrowskiej

  • 23 luty Dzień Walki z Depresją

    Depresja to choroba, której nie powinniśmy się wstydzić! Jest jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy niedoczynność tarczycy. Depresja nie oznacza naszej słabości. Zachorować na nią może osoba w każdym wieku, niezależnie od płci, czy zawodu jaki wykonuje. Depresja odbiera radość życia i jest przyczyną cierpienia psychicznego. Skutki nieleczonej depresji bywają bardzo poważne.

    Objawy depresji :

    * niska samoocena,

    * obniżenie nastroju,

    * brak energii,

    * brak zainteresowania czynnościami zwykle sprawiającymi radość,

    * pesymistyczne widzenie przyszłości,

    * zaburzenia snu

    * zmniejszony bądź zwiększony apetyt.

    Nie lekceważ tych objawów! Depresję można, a nawet trzeba leczyć! Obecnie stosuje się leczenie psychoterapeutyczne i farmakoterapię, która jest skuteczna i bezpieczna.

    W razie potrzeby skonsultuj się ze specjalistą psychiatrii lub psychologiem.

  • Mistrzynie trudnych słów

    Ania Brodzik z klasy II LO zwyciężyła w szkolnym konkursie językowym, upamiętniającym obchodzony corocznie 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Milena Rombel i Kinga Dziurdziak z II LO oraz Zosia Waleruk z kl. IV technikum. W konkursie łącznie wzięło udział 10 uczennic z LO i technikum.

    Istotą ustanowionego w 1999 r. z inicjatywy UNESCO święta jest pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, zabezpieczamy własną tożsamość narodową.

    Zwyciężczyni i wszystkim Uczestniczkom serdecznie gratulujemy.

  • Walka z dystansem i nie tylko

    Za nami XXIV Ogólnopolski Bieg „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Zespół Szkół reprezentował uczeń klasy II LO Karol Łukasiewicz, który wypadł bardzo dobrze w 130-osobowej, niezwykle mocnej stawce profesjonalnych biegaczy, kończąc dystans 10 kilometrów w czasie 1.01.44. Warto dodać, że Karol był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Tym większe brawa dla niego!!! Słowa uznania należą się również opiekunowi Karola, nauczycielowi wychowania fizycznego Piotrowi Banemu, za efektywną motywację podopiecznego.

    A co powiedział nam Karol na gorąco, bezpośrednio po przekroczeniu linii mety? – Jestem bardzo zmęczony, ale zarazem szczęśliwy. Udało mi się ukończyć ten trudny, mocno obsadzony bieg. Zrealizowałem cel, który przed sobą postawiłem. To był taki sprawdzian. Chciałem udowodnić sobie, że mogę. No i myślę, że się udało – podkreślił. – W marcu zamierzam wystartować w półmaratonie. Tutaj przetarłem się, sprawdziłem jakie mam rezerwy w organizmie. Biegło mi się przyjemnie, ale pogoda była sporym utrudnieniem – dodał.

    Zatem jeszcze raz ogromne gratulacje dla Karola. Za hart ducha, wytrzymałość, walkę z dystansem i nie tylko. No i trzymamy kciuki za dalsze starty!!!

    Sobotni bieg upamiętnił 193 rocznicę bitwy pod Stoczkiem Łukowskim – pierwszego starcia powstania listopadowego, w którym gen. J. Dwernicki zwyciężył rosyjskiego dowódcę F. Geismara. Organizatorami imprezy było Miasto Stoczek Łukowski, Miejski Ośrodek Kultury i LKS Dwernicki. Patronat honorowy nad biegiem objęli natomiast: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i starosta łukowski Dariusz Szustek.

  • Obchody Dnia Patrona

    Dziś w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, nawiązując do postaci gen. Józefa Dwernickiego i 193 rocznicy bitwy pod Stoczkiem – pierwszego zbrojnego starcia powstania listopadowego, zwycięskiego dla strony polskiej. W naszych obchodach zaakcentowaliśmy także wczorajszy Dzień Zakochanych – popularne Walentynki, święto stosunkowo młode, ale bardzo piękne, łączące ludzi.

    Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, w hali sportowej, punktualnie o godz. 11.00. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele powiatu łukowskiego w osobach: wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Wisińskiego i sekretarza Jerzego Siwca, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego Krzysztof Konstanty, wizytator Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie Agnieszka Warchałowska. W obchodach uczestniczyli także władze Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, Honorowi Absolwenci naszej Szkoły, przedstawiciele uczelni wyższych i innych instytucji współpracujących z Zespołem Szkół, dyrektorzy szkół miejskich i gminnych, przedstawicielki Rady Rodziców, proboszcz parafii p.w. WNMP w Stoczku Łukowskim, prezesi organizacji i stowarzyszeń, media i cała społeczność szkolna.

    Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, nawiązując do etosu Generała J. Dwernickiego – Wielkiego Polaka i Patrioty. Następnie wręczono przyznany w ubiegłym roku dyplom Wybitnego Absolwenta Szkoły Pani prof. Stanisławie Niebrzegowskiej – Bartmińskiej, profesor tytularnej UMCS w Lublinie, polonistce, etnolingwistce, folklorystce. Sylwetkę Pani Profesor zaprezentowały uczennice klasy IV technikum – Kinga i Klaudia. Już po wręczeniu dyplomu i kwiatów Pani Profesor zabrała głos, stwierdzając, że jest to dla niej ogromne wyróżnienie. Słowa te były dla nas bardzo miłe, a przyznanie Pani Profesor tytułu Wybitnego Absolwenta to ogromny zaszczyt dla Szkoły. Pani Profesor jest bowiem osobą skromną, życzliwą, z ogromnym dorobkiem naukowym. Nic tylko naśladować i bić brawa!!!

    Następnie do tytułu kolejnego Wybitnego Absolwenta nominowano doktora nauk medycznych Grzegorza Charlińskiego – specjalistę w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej. Zarys dorobku naukowego nominata przedstawiła uczennica klasy IV technikum Paulina.

    Potem odśpiewano nieoficjalny hymn Szkoły – „Szlachta w roku 1831” i wręczono nagrody Laureatom konkursu „Lokalni bohaterowie w świecie wielkiej historii”. Dyplomy i książki otrzymali: Kinga Dziurdziak i Oliwia Kachniarz – I miejsce ex equo (II LO) i Jakub Wiśniewski – III miejsce (I technikum). List gratulacyjny od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytała Katarzyna Osiak – Filipczak, a znakomitą scenkę rodzajową, dotyczącą bitwy pod Stoczkiem Łukowskim zaprezentowali Kuba i Julka z klasy III technikum.

    No i na koniec V edycja konferencji „Śladami gen. J. Dwernickiego”. Referaty wygłosili mgr Anna Wiśnioch, dr Mirosław Matosek i nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka. Prelegenci poruszyli takie zagadnienia jak wychowanie patriotyczne żołnierzy w armii Królestwa Polskiego, działalność J. Dwernickiego na emigracji oraz opowiadanie Adama Mickiewicza „Moja pierwsza bitwa” jako źródło do badania dziejów militarnych powstania listopadowego. Poszczególne referaty przeplatano przepięknymi piosenkami o miłości w wykonaniu naszych uczennic – Magdy i Oli.

    Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i ożywionej dyskusji w kuluarach. Kolejne obchody Dnia Patrona za rok. Ale my już tęsknimy…

  • Podarunki w kształcie serca

    Już od jakiegoś czasu w polskiej tradycji przyjęło się, że 14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli Dzień Zakochanych. Nie inaczej było w naszej szkole, gdzie atmosferę tego wyjątkowego dnia było czuć już od samego rana.

    Wielu uczniów i nauczycieli przyszło do szkoły ubranych na czerwono lub różowo, co wyraźnie nawiązywało do Walentynek, gdyż cerwień jak doskonale wiemy jest kolorem miłości. Wszyscy ubrani w taki właśnie sposób otrzymali pysznego lizaka w kształcie serca.

    No, a potem zaczęła działać poczta walentynkowa. Dziewczęta z klasy IV technikum odwiedziły wszystkie klasy, gdzie zebrały kartki z życzeniami. Następnie zostały one rozdane adresatom. Napisano około 100 walentynek, co pokazuje że Dzień Zakochanych cieszy się w naszej szkole ogromnym powodzeniem.

    Cała akcją kierował Samorząd Uczniowski z Opiekunką P. Renatą Sidor. Kolejne Walentynki za rok, Jedno jest pewne - liczba rozdanych walentynek w tym roku została tak mocno wyśrubowana, że wynik ten będzie pobić niezwykle trudno.

  • Walentynki

  • Orkiestra zagrała po raz 32.

    Kwotę 18000, 10 groszy zebrał Sztab 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszczący się w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Był to jeden z 1632 lokalnych sztabów w Polsce. Szefem sztabu tradycyjnie już była dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka, zaś Organizatorkami zbiórki nauczycielka naszej szkoły Aneta Szymanik oraz Grażyna Mazurek z Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim.

    Sztab rozpoczął pracę około godziny 7.30. W jego skład weszli Wolontariusze - Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim oraz Zespołu Szkół w Wielgolesie. Na ulicach Stoczka Łukowskiego kwestowało łącznie 32 Uczniów wraz z pomocnikami (15 z ZS, 12 z ZO, 5 z Wielgolasu). Zbiórka rozpoczęła się od godziny 8.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dla pacjentów przebywających na oddziałach pulmonologicznych. Warto dodać, że do sztabu przychodziły rodziny z małymi dziećmi, by wrzucić pieniądze do puszek, co tylko potwierdza fakt, jak dużą sympatią i popularnością cieszy się idea WOŚP wśród mieszkańców Stoczka Łukowskiego.

    Kwotą, którą zebrano w tym roku nie różniła się znacząco od ubiegłorocznej. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji gadżetów.

    Z całego serca chcieliśmy podziękować Wszystkim Darczyńcom, Wolontariuszom, Pomocnikom i ich Opiekunom. Jesteście Wielcy!!! Do zobaczenia za rok!!!

  • Kontynuacja obchodów 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

    Po szkolnej akademii we wtorek 23 stycznia społeczność Zespołu Szkół kontynuowała obchody 161 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, uczestnicząc w okolicznościowej Mszy Świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny, dziś o godz. 10. 30 w stoczkowskim kościele parafialnym pod wezwaniem WNMP. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor Ewa Mokicka, wraz z pocztem sztandarowym pod opieka nauczycielki Renaty Sidor. Po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Dwernickiego.

    Organizatorami obchodów byli Komitet Obchodów Świąt Patriotycznych i Religijnych, Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski, Wójt Gminy Stoczek Łukowski oraz Dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim.

  • Bezpieczne ferie

    Wczoraj po raz kolejny odwiedził naszą szkołę aspirant Michał Sulej z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim. Pan Michał spotkał się z uczniami klas pierwszych, a jego prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa podczas ferii. Młodzież dowiedziała się, że bezpieczeństwo osobiste to bardzo ważna kwestia. Jak należy o nie dbać? Przede wszystkim unikać sytuacji ryzykownych, zwłaszcza poruszania się po zamarzniętych rzekach, stawach. Brak dbałości o bezpieczeństwo grozi nieobliczalnymi konsekwencjami, w postaci utraty zdrowia, a nawet życia.

    Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy zadali Panu policjantowi kilka ciekawych pytań. Spotkanie koordynowały zatrudnione w Zespole Szkół Panie Pedagog Ewa Zarzycka i Magda Sobiech.

  • 161. rocznica wybuchu powstania styczniowego

    22 stycznia 1863 r. wybuchło największe polskie powstanie narodowe. To wiekopomne wydarzenie upamiętniliśmy w Zespole Szkół okolicznościową mini akademią. Genezę wybuchu, przebieg oraz skutki styczniowego zrywu niepodległościowego przedstawił nauczyciel historii dr Marcin Gomółka, zwracając uwagę przede wszystkim na partyzancki charakter prowadzonych walk oraz stworzenie przez powstańców podziemnego państwa polskiego, co było swoistym fenomenem na skalę europejską. W swym wystąpieniu dr M. Gomółka wyeksponował też regionalny kontekst powstania (bitwy pod Różą, Staninem, Wolą Okrzejską czy Starą Wróbliną), (postacie ks. S. Brzóska, L. Gierat, J. Justynowicz, W. Lewandowski). W podsumowaniu podkreślono, że powstanie zakończyło się porażką, gdyż strona rosyjska dysponowała zbyt dużą przewagą, ponadto ruch nie uzyskał szerszego poparcia za granicą.

    W dalszej części akademii wiersz zatytułowany Gloria victis zaprezentowała uczennica klasy IV technikum Kinga Paduch. Co ciekawe był to wiersz jej autorstwa, uhonorowany dyplomem w konkursie Śladami powstania styczniowego – historia i pamięć, ogłoszonym przez lubelskie Kuratorium Oświaty i samorząd województwa lubelskiego i rozstrzygniętym w 2023 r. Napisany w konwencji bezrymowej utwór bardzo przypadł do gustu uczestnikom akademii, którzy nagrodzili Kingę gromkimi brawami.

    Na koniec wysłuchaliśmy piosenki Jeszcze jeden mazur dzisiaj w wykonaniu naszej wspaniałej wokalistki Magdy Plak. Występ – jak zawsze jeśli chodzi o Magdę profesjonalny, na bardzo wysokim poziomie muzyczno-wokalnym.

    Przed udaniem się uczniów na przerwę głos zabrała jeszcze dyrektor Zespołu Szkół E. Mokicka życząc wszystkim wspaniałych ferii oraz apelując, by każdy we właściwy sposób zadbał o swoje bezpieczeństwo.

  • Hej za rok matura...

    Słowa tej popularnej piosenki Czerwonych Gitar są od wielu już lat mottem wszystkich zabaw studniówkowych. Nie inaczej było i w ubiegłą sobotę, gdzie swoją studniówkę mieli uczniowie klasy V technikum Zespołu Szkół. Zabawa była iście szampańska, ale zanim do niej doszło mieliśmy krótką część oficjalną. Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka podkreśliła, że studniówka to bardzo ważny moment dla każdego ucznia. – Studniówka jest tylko raz w życiu. To czas zabawy, ale i podsumowań. To drogowskaz, że do matury mamy zaledwie sto dni. Zatem po studniówce pozostaje już tylko nauka - usłyszeliśmy w krótkim wystąpieniu.

    Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Maturzystów pięknych, czerwonych róż nauczycielom, którzy tego wieczoru postanowili dotrzymać im towarzystwa. No i wreszcie coś na, co wszyscy czekali, czyli studniówkowy polonez. Trudny układ choreograficzny, ale nasi uczniowie okazali się perfekcjonistami, radząc sobie z nim bez zarzutu. Po polonezie rozległy się gromkie brawa. Część oficjalna dobiegła końca.

    Przed rozpoczęciem zabawy Maturzyści odbyli jeszcze sesję zdjęciową, wspólnie z Panią Dyrektor i Wychowawczynią Joanną Tratkiewicz. Prezentowali się znakomicie. To był po prostu ich dzień. Wymarzony dzień!!!

    Cóż można powiedzieć o zabawie na parkiecie? W zasadzie jakiekolwiek słowa są zbędne. Dużo radości, luzu, ot taki radosny spontan. Co najważniejsze parkiet ani przez chwilę nie świecił pustkami, a szaleństwo trwało do godziny 5 rano (w tym miejscu ukłony także w stronę DJ-a). Po prostu nasi uczniowie mają świetną kondycję i to się chwali. W trakcie zabawy nie mogło także zabraknąć dedykacji. Dla Wychowawczyni – Pani Joanny i nie tylko.

    Kilka minut po godzinie 5 studniówka klasy V technikum stała się już historią. Ale jednego możemy być pewni. Na długo, jeśli nie na zawsze pozostanie ona w sercach tych młodych ludzi, którzy bawili się w tę sobotnią noc z 20 na 21 stycznia.

    Zatem…. Połamania piór na maturze. Słowa te piszemy po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni…

  • W rytmie kolędy

    Wspaniały, genialny, niepowtarzalny, długo będziemy o nim pamiętać – takie opinie można było usłyszeć po sobotnim koncercie kolęd w hali sportowej Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Niezapomniane show zapewniła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, pod batutą majora Dariusza Kaczmarskiego, a sam koncert zapoczątkował obchody jubileuszu 80-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego, kolebki Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

    Organizatorami imprezy byli: Miasto Stoczek - Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim oraz Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim. Zaproszonych gości oraz mieszkańców Stoczka, w imieniu burmistrza Marcina Sentkiewicza powitał dyrektor MOK Tomasz Drosio, a honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły Ewa Mokicka.

    Po powitaniach nadszedł czas na danie główne wieczoru, a więc koncert. Cóż tu napisać??? W zasadzie wszelkie słowa okazują się być zbędne, bądź niewystarczające, aby opisać to, co działo się w wypełnionej po brzegi hali sportowej Zespołu Szkół. Kapelmistrz orkiestry mjr Dariusz Kaczmarski zapewnił widowisko na najwyższym poziomie, podobnie jak muzycy – saksofoniści, gitarzyści, osoby grające na instrumentach perkusyjnych. No a soliści – to także był majstersztyk sam w sobie. Dwie Panie i dwóch Panów – dysponujący znakomitymi głosami, świetną aparycją, potrafiący nawiązać kontakt z publicznością. To się oglądało, tego się słuchało, na to się patrzyło, to się przeżywało!!! Usłyszeliśmy kolędy w tradycyjnych aranżacjach (m.in. "Do szopy hej pasterze", "Przybieżeli do Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Oj maluśki, maluśki"), jak i w bardziej nowoczesnych ("Mędrcy świata", "Gdy się Chrystus rodzi", "Kolęda dla nieobecnych"). Były również pastorałki oraz utwory instrumentalne i piosenki związane z atmosferą świąt Bożego Narodzenia ("Kto wie" zespołu De Su, "Na święta" - do melodii popularnego utworu "Last Christmas" zespołu Wham i inne). Dużą dawkę humoru zawierała bożonarodzeniowa anegdota, jaką opowiedziała prowadząca koncert Konferansjerka, ciekawie słuchało się też bożonarodzeniowych wspomnień, którymi z Konferansjerką chętnie dzieliła się publiczność.

    Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Dwie godziny minęły w okamgnieniu. Na zakończenie wszyscy soliści zaśpiewali "Bóg się rodzi" i jedną zwrotkę tej kolędy na bis. Były kwiaty i podziękowania i chyba trochę żalu, że wszystko skończyło się tak szybko. Dwie rzeczy są wszakże pewne – po pierwsze – o tym koncercie będzie się mówić nad Świdrem jeszcze długo, po drugie - Rok Jubileuszowy Zespół Szkół rozpoczął z ogromnym przytupem!

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie koncertu.

     

    Więcej o koncercie na naszej stronie Facebook...

  • Serdecznie zapraszamy

    Koncertem kolęd w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego rozpoczynamy obchody Roku Jubileuszowego, który będzie upamiętnieniem 80. urodzin Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim - kolebki Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

  • Smutna informacja

  • ...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO...

  • Świąteczne kartki

    Uczniowie Zespołu Szkół - Julka, Karolina i Roksana wraz z Paniami Pedagog - Ewą Zarzycką i Magdą Sobiech odwiedziły Dom Seniora "Tęczowe Wzgórze" w Woli Wodyńskiej, wręczając mieszkającym tam osobom wykonane w naszej szkole kartki świąteczne. Wspomnianych kartek było 46, co świadczy, że nasza młodzież bardzo mocno zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Warto również dodać, że Pani Aneta Gaj z Rady Rodziców przygotowała przepiękny stroik bożonarodzeniowy.

    W trakcie spotkania nasi Uczniowie wraz z Opiekunami przekazali seniorom oraz pracownikom DS życzenia zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

  • Świąteczne granie

    Zacięta walka, piękne bramki, parady bramkarzy i żywiołowy doping to wszystko mieliśmy dziś na II Świątecznym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.

    Wystąpiło sześć drużyn, podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy. Grano w grupach każdy z każdym, potem po dwie drużyny wychodziły do półfinałów, był też mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

    W finale klasa I szkoły branżowej pokonała 4:2 II technikum, w składzie której zagrało dwóch Uczniów z II LO - Karol i Sebastian. Na najniższym stopniu podium uplasowali się chłopcy z III klasy technikum, pokonując swych młodszych kolegów z I technikum. Dyplomy i słodycze wręczyli dyr. Zespołu Szkół Ewa Mokicka oraz nauczyciele wychowania fizycznego i sędziowie imprezy - Piotr Bany i Jarosław Pieńkus.

    Podsumowując - znakomity turniej, w którym sportowa walka mieszała się z integracją i dobrą zabawą. I chyba o to chodzi w tego typu przedsięwzięciach.

    Turniej był połączony z tematycznym Dniem Dresów. Założyło je wielu Uczniów i Nauczycieli naszej szkoły kibicując swoim drużynom.

  • Praca naszej uczennicy w czasopiśmie Uniwersytetu Siedleckiego

    Praca Oliwii Kachniarz (klasa II LO), dotycząca relacji polsko-ukraińskich na przestrzeni dziejów została opublikowana w tegorocznym numerze „Officina Historiae” – czasopisma wydawanego w Instytucie Historii Uniwersytetu Siedleckiego.

    Przypomnijmy, że Oliwia wygrała ubiegłoroczną edycję Siedleckiego Konkursu Historycznego. Wspomniany konkurs posiada wymiar ogólnopolski, a uczestniczyły w nim m.in. szkoły z Siedlec, Łukowa, Garwolina, Białej Podlaskiej czy Wyszkowa. Nasza Uczennica przedstawiła bardzo ciekawy esej, prezentujący stosunki polsko-ukraińskie w dziejach pod kątem symbiozy i antagonizmu. Esej ten został najwyżej oceniony spośród wszystkich prac przez Komisję Konkursową.

    Podsumowaniem ogromnego sukcesu Oliwii jest publikacja jej pracy w „Officina Historiae”. To także duży sukces i prestiż dla naszej szkoły. Opiekunem Laureatki był nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka.

    Oliwia jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Mamy też nadzieję, że tak znakomitych prac napiszesz jeszcze co najmniej kilka.

    A poniżej link do tekstu

    https://ih.uws.edu.pl/.../2249-officina-historiae-nr-6-2023

strona: