Nawigacja

  • Bezpieczne ferie

    Wczoraj po raz kolejny odwiedził naszą szkołę aspirant Michał Sulej z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim. Pan Michał spotkał się z uczniami klas pierwszych, a jego prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa podczas ferii. Młodzież dowiedziała się, że bezpieczeństwo osobiste to bardzo ważna kwestia. Jak należy o nie dbać? Przede wszystkim unikać sytuacji ryzykownych, zwłaszcza poruszania się po zamarzniętych rzekach, stawach. Brak dbałości o bezpieczeństwo grozi nieobliczalnymi konsekwencjami, w postaci utraty zdrowia, a nawet życia.

    Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy zadali Panu policjantowi kilka ciekawych pytań. Spotkanie koordynowały zatrudnione w Zespole Szkół Panie Pedagog Ewa Zarzycka i Magda Sobiech.

  • 161. rocznica wybuchu powstania styczniowego

    22 stycznia 1863 r. wybuchło największe polskie powstanie narodowe. To wiekopomne wydarzenie upamiętniliśmy w Zespole Szkół okolicznościową mini akademią. Genezę wybuchu, przebieg oraz skutki styczniowego zrywu niepodległościowego przedstawił nauczyciel historii dr Marcin Gomółka, zwracając uwagę przede wszystkim na partyzancki charakter prowadzonych walk oraz stworzenie przez powstańców podziemnego państwa polskiego, co było swoistym fenomenem na skalę europejską. W swym wystąpieniu dr M. Gomółka wyeksponował też regionalny kontekst powstania (bitwy pod Różą, Staninem, Wolą Okrzejską czy Starą Wróbliną), (postacie ks. S. Brzóska, L. Gierat, J. Justynowicz, W. Lewandowski). W podsumowaniu podkreślono, że powstanie zakończyło się porażką, gdyż strona rosyjska dysponowała zbyt dużą przewagą, ponadto ruch nie uzyskał szerszego poparcia za granicą.

    W dalszej części akademii wiersz zatytułowany Gloria victis zaprezentowała uczennica klasy IV technikum Kinga Paduch. Co ciekawe był to wiersz jej autorstwa, uhonorowany dyplomem w konkursie Śladami powstania styczniowego – historia i pamięć, ogłoszonym przez lubelskie Kuratorium Oświaty i samorząd województwa lubelskiego i rozstrzygniętym w 2023 r. Napisany w konwencji bezrymowej utwór bardzo przypadł do gustu uczestnikom akademii, którzy nagrodzili Kingę gromkimi brawami.

    Na koniec wysłuchaliśmy piosenki Jeszcze jeden mazur dzisiaj w wykonaniu naszej wspaniałej wokalistki Magdy Plak. Występ – jak zawsze jeśli chodzi o Magdę profesjonalny, na bardzo wysokim poziomie muzyczno-wokalnym.

    Przed udaniem się uczniów na przerwę głos zabrała jeszcze dyrektor Zespołu Szkół E. Mokicka życząc wszystkim wspaniałych ferii oraz apelując, by każdy we właściwy sposób zadbał o swoje bezpieczeństwo.

  • Hej za rok matura...

    Słowa tej popularnej piosenki Czerwonych Gitar są od wielu już lat mottem wszystkich zabaw studniówkowych. Nie inaczej było i w ubiegłą sobotę, gdzie swoją studniówkę mieli uczniowie klasy V technikum Zespołu Szkół. Zabawa była iście szampańska, ale zanim do niej doszło mieliśmy krótką część oficjalną. Dyrektor Zespołu Szkół Ewa Mokicka podkreśliła, że studniówka to bardzo ważny moment dla każdego ucznia. – Studniówka jest tylko raz w życiu. To czas zabawy, ale i podsumowań. To drogowskaz, że do matury mamy zaledwie sto dni. Zatem po studniówce pozostaje już tylko nauka - usłyszeliśmy w krótkim wystąpieniu.

    Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Maturzystów pięknych, czerwonych róż nauczycielom, którzy tego wieczoru postanowili dotrzymać im towarzystwa. No i wreszcie coś na, co wszyscy czekali, czyli studniówkowy polonez. Trudny układ choreograficzny, ale nasi uczniowie okazali się perfekcjonistami, radząc sobie z nim bez zarzutu. Po polonezie rozległy się gromkie brawa. Część oficjalna dobiegła końca.

    Przed rozpoczęciem zabawy Maturzyści odbyli jeszcze sesję zdjęciową, wspólnie z Panią Dyrektor i Wychowawczynią Joanną Tratkiewicz. Prezentowali się znakomicie. To był po prostu ich dzień. Wymarzony dzień!!!

    Cóż można powiedzieć o zabawie na parkiecie? W zasadzie jakiekolwiek słowa są zbędne. Dużo radości, luzu, ot taki radosny spontan. Co najważniejsze parkiet ani przez chwilę nie świecił pustkami, a szaleństwo trwało do godziny 5 rano (w tym miejscu ukłony także w stronę DJ-a). Po prostu nasi uczniowie mają świetną kondycję i to się chwali. W trakcie zabawy nie mogło także zabraknąć dedykacji. Dla Wychowawczyni – Pani Joanny i nie tylko.

    Kilka minut po godzinie 5 studniówka klasy V technikum stała się już historią. Ale jednego możemy być pewni. Na długo, jeśli nie na zawsze pozostanie ona w sercach tych młodych ludzi, którzy bawili się w tę sobotnią noc z 20 na 21 stycznia.

    Zatem…. Połamania piór na maturze. Słowa te piszemy po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni…

  • W rytmie kolędy

    Wspaniały, genialny, niepowtarzalny, długo będziemy o nim pamiętać – takie opinie można było usłyszeć po sobotnim koncercie kolęd w hali sportowej Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Niezapomniane show zapewniła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, pod batutą majora Dariusza Kaczmarskiego, a sam koncert zapoczątkował obchody jubileuszu 80-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego, kolebki Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

    Organizatorami imprezy byli: Miasto Stoczek - Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim oraz Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim. Zaproszonych gości oraz mieszkańców Stoczka, w imieniu burmistrza Marcina Sentkiewicza powitał dyrektor MOK Tomasz Drosio, a honory gospodarza pełniła dyrektor szkoły Ewa Mokicka.

    Po powitaniach nadszedł czas na danie główne wieczoru, a więc koncert. Cóż tu napisać??? W zasadzie wszelkie słowa okazują się być zbędne, bądź niewystarczające, aby opisać to, co działo się w wypełnionej po brzegi hali sportowej Zespołu Szkół. Kapelmistrz orkiestry mjr Dariusz Kaczmarski zapewnił widowisko na najwyższym poziomie, podobnie jak muzycy – saksofoniści, gitarzyści, osoby grające na instrumentach perkusyjnych. No a soliści – to także był majstersztyk sam w sobie. Dwie Panie i dwóch Panów – dysponujący znakomitymi głosami, świetną aparycją, potrafiący nawiązać kontakt z publicznością. To się oglądało, tego się słuchało, na to się patrzyło, to się przeżywało!!! Usłyszeliśmy kolędy w tradycyjnych aranżacjach (m.in. "Do szopy hej pasterze", "Przybieżeli do Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Oj maluśki, maluśki"), jak i w bardziej nowoczesnych ("Mędrcy świata", "Gdy się Chrystus rodzi", "Kolęda dla nieobecnych"). Były również pastorałki oraz utwory instrumentalne i piosenki związane z atmosferą świąt Bożego Narodzenia ("Kto wie" zespołu De Su, "Na święta" - do melodii popularnego utworu "Last Christmas" zespołu Wham i inne). Dużą dawkę humoru zawierała bożonarodzeniowa anegdota, jaką opowiedziała prowadząca koncert Konferansjerka, ciekawie słuchało się też bożonarodzeniowych wspomnień, którymi z Konferansjerką chętnie dzieliła się publiczność.

    Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Dwie godziny minęły w okamgnieniu. Na zakończenie wszyscy soliści zaśpiewali "Bóg się rodzi" i jedną zwrotkę tej kolędy na bis. Były kwiaty i podziękowania i chyba trochę żalu, że wszystko skończyło się tak szybko. Dwie rzeczy są wszakże pewne – po pierwsze – o tym koncercie będzie się mówić nad Świdrem jeszcze długo, po drugie - Rok Jubileuszowy Zespół Szkół rozpoczął z ogromnym przytupem!

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie koncertu.

     

    Więcej o koncercie na naszej stronie Facebook...

  • Serdecznie zapraszamy

    Koncertem kolęd w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego rozpoczynamy obchody Roku Jubileuszowego, który będzie upamiętnieniem 80. urodzin Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim - kolebki Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

  • Smutna informacja

  • ...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO...

  • Świąteczne kartki

    Uczniowie Zespołu Szkół - Julka, Karolina i Roksana wraz z Paniami Pedagog - Ewą Zarzycką i Magdą Sobiech odwiedziły Dom Seniora "Tęczowe Wzgórze" w Woli Wodyńskiej, wręczając mieszkającym tam osobom wykonane w naszej szkole kartki świąteczne. Wspomnianych kartek było 46, co świadczy, że nasza młodzież bardzo mocno zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Warto również dodać, że Pani Aneta Gaj z Rady Rodziców przygotowała przepiękny stroik bożonarodzeniowy.

    W trakcie spotkania nasi Uczniowie wraz z Opiekunami przekazali seniorom oraz pracownikom DS życzenia zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

  • Świąteczne granie

    Zacięta walka, piękne bramki, parady bramkarzy i żywiołowy doping to wszystko mieliśmy dziś na II Świątecznym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.

    Wystąpiło sześć drużyn, podzielonych na dwie trzyzespołowe grupy. Grano w grupach każdy z każdym, potem po dwie drużyny wychodziły do półfinałów, był też mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

    W finale klasa I szkoły branżowej pokonała 4:2 II technikum, w składzie której zagrało dwóch Uczniów z II LO - Karol i Sebastian. Na najniższym stopniu podium uplasowali się chłopcy z III klasy technikum, pokonując swych młodszych kolegów z I technikum. Dyplomy i słodycze wręczyli dyr. Zespołu Szkół Ewa Mokicka oraz nauczyciele wychowania fizycznego i sędziowie imprezy - Piotr Bany i Jarosław Pieńkus.

    Podsumowując - znakomity turniej, w którym sportowa walka mieszała się z integracją i dobrą zabawą. I chyba o to chodzi w tego typu przedsięwzięciach.

    Turniej był połączony z tematycznym Dniem Dresów. Założyło je wielu Uczniów i Nauczycieli naszej szkoły kibicując swoim drużynom.

  • Praca naszej uczennicy w czasopiśmie Uniwersytetu Siedleckiego

    Praca Oliwii Kachniarz (klasa II LO), dotycząca relacji polsko-ukraińskich na przestrzeni dziejów została opublikowana w tegorocznym numerze „Officina Historiae” – czasopisma wydawanego w Instytucie Historii Uniwersytetu Siedleckiego.

    Przypomnijmy, że Oliwia wygrała ubiegłoroczną edycję Siedleckiego Konkursu Historycznego. Wspomniany konkurs posiada wymiar ogólnopolski, a uczestniczyły w nim m.in. szkoły z Siedlec, Łukowa, Garwolina, Białej Podlaskiej czy Wyszkowa. Nasza Uczennica przedstawiła bardzo ciekawy esej, prezentujący stosunki polsko-ukraińskie w dziejach pod kątem symbiozy i antagonizmu. Esej ten został najwyżej oceniony spośród wszystkich prac przez Komisję Konkursową.

    Podsumowaniem ogromnego sukcesu Oliwii jest publikacja jej pracy w „Officina Historiae”. To także duży sukces i prestiż dla naszej szkoły. Opiekunem Laureatki był nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka.

    Oliwia jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Mamy też nadzieję, że tak znakomitych prac napiszesz jeszcze co najmniej kilka.

    A poniżej link do tekstu

    https://ih.uws.edu.pl/.../2249-officina-historiae-nr-6-2023

  • Żeby chciało się chcieć

    Pod takim właśnie hasłem odbyły się w naszej szkole zajęcia inauguracyjne z projektu „Młodzi Przedsiębiorcy”. Prowadziła je już od jakiegoś czasu współpracująca z Zespołem Szkół Pani Urszula Bancerz z Fundacji Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości, a uczestnikami byli Uczniowie z klasy III, IV oraz V technikum, w zawodach technik logistyk i mechanik.

    Piątkowe spotkanie miało przede wszystkim charakter motywacyjny, zorientowany na kreowanie u Uczniów motywacji wewnętrznej. Sam projekt natomiast adresowany jest do młodzieży, która zamierza prowadzić w przyszłości własne firmy i posiada stosowne predyspozycje do realizowania tego rodzaju działalności. W ramach projektu planowane są m.in. szkolenia, warsztaty (również dla nauczycieli), gry biznesowe, wizyty studyjne, konkurs i konferencja podsumowująca.

    Projektem objęte są wszystkie szkoły w powiecie łukowskim. Co do pierwszych zajęć – spotkały się one z pozytywnym przyjęciem i dużym zainteresowaniem wśród Uczniów. – Takie zajęcia są bardzo potrzebne, jeśli myśli się w przyszłości o własnej działalności gospodarczej. Motywacja wewnętrzna to w moim odczuciu podstawa osiągnięcia sukcesów w biznesie – podkreśla jeden z Uczniów.

    Wypowiedź w punkt. Cóż tutaj więcej dodać? Cieszymy się, że jako szkoła uczestniczymy w świetnym projekcie, mając nadzieję, że przyczyni się on do kształtowania u Uczniów zachowań w sferze motywacji wewnętrznej, co przełoży się w przyszłości na ich sukcesy na niwie biznesowej.

  • Rally Barbórka Bis 2023

    Niestety, po dwóch odcinkach specjalnych, nasza załoga wycofała się z rajdu Barbórka-Bis. Powodem było rozcięcie opony na szybkim i bardzo nierównym fragmencie próby. Typowo asfaltowe, niskie ustawienie zawieszenia także nienajlepiej radziło sobie na takiej nawierzchni. Trwają narady z naszymi Warsztatami, jak w przyszłości przygotować samochód na takie warunki - czy mieć drugi komplet zawieszenia typowo szutrowego, czy założyć jeden, ale regulowany.

    Sport motorowy od zawsze był poligonem doświadczalnym i testowym dla producentów samochodów, części, jak i samych mechaników. Nie inaczej jest w przypadku naszych Warsztatowców.

    PS

    Na ostatnim zdjęciu legenda rajdów Colin McRae i Nicky Grist w focusie podobnym do naszego, w zimowych warunkach (Rajd Szwecji)

  • Aktywne czytanie

    W naszej szkole podejmujemy działania, które mają na celu sprawić, aby czytanie książek nie kojarzyło się uczniom z nudą lub przymusem. W tym celu wprowadzamy aktywne metody pracy, ściśle związane z umiejętnościami nabywanymi na wszystkich zajęciach.

    Doskonałym narzędziem, które z pewnością urozmaica poznawanie bohaterów literackich oraz ich przygód jest tzw. "lapbook", z "Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa. Tematyczne mini-książki przygotowali uczniowie klas I oraz II LO. Projekt przeprowadzono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

    Naszym uczniom gratulujemy, gdyż udało im się połączyć kompetencje plastyczne z językowymi. A przecież łączenie czy też synergia kompetencji to podstawa współczesnej edukacji.

  • Pamiętamy o stanie wojennym

    Dokładnie 42 lata temu - 13 grudnia 1981 r. na mocy dekretu Rady Państwa na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. Władze w kraju objął pozakonstytucyjny organ zwany Wojskową Radą Ocalenia Narodowego (WRON), na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Stan wojenny zniesiono 22 lipca 1983 r.

    Dziś upamiętniliśmy to ważne wydarzenie w polskiej historii okolicznościową mini-akademią. Rys historyczny wydarzeń z 13 grudnia 1981 r. przedstawił nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka, który mówił o przyczynach i skutkach wprowadzenia stanu wojennego oraz jego międzynarodowych uwarunkowaniach. Potem społeczność szkolna wysłuchała wiersza "Idą pancry na Wujek", zaprezentowanego przez naszą uczennicę Julię. Wiersz był literackim zapisem tragicznych wydarzeń w kopalni "Wujek", do jakich doszło 16 grudnia 1981 r., gdzie śmierć poniosło 9 górników. No i na koniec piękna pieśń patriotyczna w wykonaniu Magdy, zatytułowana "Miejcie nadzieję". Słowa tego utworu napisał poeta polskiego pozytywizmu Adam Asnyk, zaś jako pierwszy zaśpiewał go Jacek Wójcicki w filmie Magdaleny Łazarkiewicz "Ostatni dzwonek".

    Dzisiejsza akademia była nie tylko historyczną retrospekcją w czasie, ale też okazją do refleksji, że nasza Ojczyzna wiele razy podnosiła się z kolan niczym feniks z popiołów. W 1981 r., chciano zdławić demokratyczną opozycję wprowadzając stan wojenny. Ale... wrona orła nie pokonała, jak głosiły popularne plakaty przyklejane przez opozycję na murach polskich miast w grudniu 1981 r. Bo duch oporu tlił się nadal w sercach Polaków i wydał owoce później....

  • Zajęcia grupy mundurowej

    Nie zwalania tempa nasza szkolna grupa mundurowa, której uczniowie realizują innowację wojskowo-ratowniczą. Tym razem kadeci szlifowali swoje umiejętności z zakresu zagadnień taktyki zielonej (sygnały dowodzenia oraz szyki taktyczne). Było również ćwiczenia praktyczne pozycji strzeleckich wysokiej i niskiej w wariancie stojącym, klęczącym oraz leżącym. Stanowią one istotny element szkolenia BLOS (broń, lufa, otoczenia, spust), dotyczącego zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią palną. Zajęcia prowadzili żołnierze z 23 Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej.

    Naszym uczniom gratulujemy wytrwałości i samozaparcia, życząc dalszych postępów w nauce żołnierskiego rzemiosła.

  • Udostępniamy całodobowe, bezpłatne numery pomocowe

  • Piłka w grze…

    Za nami turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Stoczka Łukowskiego i Wójta Gminy Stoczek Łukowski. Wzięło w nim udział 11 podzielonych na dwie grupy drużyn, w tym również reprezentacja Zespołu Szkół. Chłopaki prowadzeni przez nauczyciela wychowania fizycznego Jarosława Pieńkusa nie zawiedli, zajmując szóste – bardzo dobre miejsce w mocnej, wyrównanej stawce. Słabych drużyn na tym turnieju nie było.

    Otwarcia imprezy dokonali prezes LKS Dwernicki Stoczek Łukowski Ewa Buczyńska, wójt Marek Czub i przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Szczepańczyk. No, a potem pierwszy gwizdek sędziego i początek turnieju.

    W pierwszym meczu drużyna Zespołu Szkół zremisowała 2:2 z bardzo mocnymi Młodymi Wilkami, długo prowadząc 2:0. Można zatem powiedzieć, że ten remis był naszą porażką. Następnie pewne zwycięstwo 2:0 z Immortas i nieco słabszy mecz, zakończony przegraną z teamem Łatwe Trzy Punkty z Seroczyna. Co ciekawe grało tam trzech naszych absolwentów, więc porażka jakoś specjalnie nie bolała, zwłaszcza, że szans na awans nie zaprzepaściliśmy. W kolejnych dwóch spotkaniach zanotowaliśmy wygraną i remis, co oznaczało przepustkę do najlepszej ósemki turnieju. Naszym rywalem była Spójnia Wodynie – późniejszy zwycięzca całych zawodów. Przegraliśmy, choć gdyby nasi zawodnicy wykorzystali kilka setek wynik mógł być inny…

    W klasyfikacji generalnej zajęliśmy znakomite – szóste miejsce. Warto tutaj wspomnieć, że nasz zespół był najmłodszy w całej stawce. Chłopaki walczyli jednak do upadłego. Nikt nie odstawiał nogi, a na boisku wszyscy zostawili zarówno serca, jak i hektolitry potu. Ogromnie gratulacje zatem zarówno dla drużyny, jak i trenera Jarosława Pieńkusa, który w krótkim czasie zbudował perspektywiczny zespół, preferujący widowiskową grę i co najważniejsze wierzący w siebie.

    Tak trzymać!!!

  • Nasza nowa rajdówka

    Nauczyciele i uczniowie, na zajęciach praktycznych w szkolnych warsztatach, przygotowali nową, mocniejszą rajdówkę dla naszej załogi. Jest to ford focus ST, w którym poczyniono pewne modyfikacje i usprawnienia celem przystosowania do startu w rajdach.

    Nasi "warsztatowcy" będą także zajmować się bieżącą obsługą i serwisem samochodu, bo to doskonali fachowcy branży motoryzacyjnej.

  • Mikołajki i kiermasz słodkości

    Tak to już jest, że 6 grudnia mamy Mikołajki. Nie inaczej było i w naszej szkole. Święty Mikołaj poruszał się raźnym krokiem po szkolnych korytarzach już od samego rana. Wcale nie był zmęczony,. Widocznie droga z dalekiej Laponii nie jest tak wyczerpująca, jak mogłoby się wydawać. Sań i reniferów też nie widzieliśmy pod szkołą, co oznacza, że Mikołaj zaparkowł je gdzieś dalej...

    Mikołaj odwiedził wszystkie klasy wraz z Dziewczynami z Samorządu Uczniowskiego. Do rozdania był cały worek cukierków, a kto zaśpiewał koledę mógł dostać nawet dwa... Potem wędrówka na warsztaty, do przedszkola i do pob;liskiej przychodni. Ale czy Mikołaj się zmęczył? W ogóle. Bo na długiej przerwie miało jeszcze miejsce losowanie słodyczy.

    Równolegle z odwiedzinami Mikołaja trwał kiermasz słodkości, upieczonych przez naszych uczniów. Pieniążki ze sprzedaży tych pysznych wiktuałów w kwocie 337 złotych zostaną przekazane na paczki świąteczne dla potrzebujących.

    Mikołaja pożegnaliśmy po godzinie 14. Śpieszył się, bo miał jezcze dużo prezentów do rozdania. Kochany Mikołaju bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły.

    Było fantastycznie!!!

  • Sukces naszych logistyków

    Paulina, Kinga, Karolina i Klaudia - Dziewczyny z klasy IV Technikum będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Olimpiada odbywa się w tym roku już po raz ósmy, a na etapie szkolnym rozwiązywano trudny, złożony z 30 pytań test, dotyczący zagadnień z zakresu gospodarki magazynowej oraz transportu i spedycji. Wspomniane zagadnienia nie tylko mieszczą się w kwalifikacjach egzaminacyjnych SPL.01 i SPL.04, ale w niektórych przypadkach znacząco wykraczają poza nie.

    Dziewczyny zdobyły największą ilość punktów w teście, co okazało się przepustką do kolejnego etapu olimpiady. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy. Gratulacje składamy również Opiekunce Laureatek nauczycielce przedmiotów zawodowych logistycznych Renacie Sidor.

    Tak trzymać i powodzenia na etapie wojewódzkim!!!

strona: