Nawigacja

  • Wycieczka technikum – dzień I. Program „Poznaj Polskę”

    Punktualnie o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy dziś naszą trzydniową wycieczkę. Jej pierwszym – jakże ciekawym punktem było Muzeum Zamkowe w Malborku. Zamek ten jest jedną z największych budowli o charakterze rezydencyjno-obronnym w Europie. Jego budowę rozpoczęto w 1274 r., zaś w 35 lat później wielki mistrz krzyżacki Siegfried von Feuchtwangen właśnie tutaj przeniósł zakonną stolicę z włoskiej Wenecji.

    Co zwiedziliśmy? Lista jest długa. Byliśmy zatem na Zamku Niskim, gdzie oglądaliśmy zabudowania gospodarcze. Potem weszliśmy do Zamku Średniego – znajdowały się tam komnaty wielkich mistrzów, sala w której pieczono chleb czy przygotowywano posiłki. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak wyglądała codzienna dieta rycerzy krzyżackich (kasze, warzywa, dużo mięsa). No i wreszcie wizyta w Zamku Wysokim – tutaj podziwialiśmy salą kapitulną, w której wybierano wielkich mistrzów i zapadały najważniejsze decyzje dotyczące krzyżackiej polityki wewnętrznej i zagranicznej. Był również kościół zamkowy p.w. Najświętszej Maryi Panny. Jako ciekawostkę warto dodać, że na jednej ze ścian świątyni zachowały się oryginalne malowidła z XIV wieku. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyło się tzw. muzeum bursztynu, jedna z cel więziennych dla wpływowych wrogów zakonu oraz fosa zamkowa.

    Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku było wspaniałą lekcją historii. No, a jutro atrakcje wcale nie mniejsze – m.in. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, bazylika w Oliwie, a także Westerplatte.

  • Lifting naszej rajdówki

    Przygotowywany przez nas samochód rajdowy, po ostatnim, wymagającym, szutrowym rajdzie trafił na przegląd i serwis przed następnym startem.

    Prezentujemy kilka zdjęć z rajdu oraz z prac serwisowych wykonywanych na warsztatach szkolnych przez nauczycieli zajęć praktycznych i uczniów.

  • Pamiętamy o 17 września

    Tradycyjnie już młodzież z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim uczestniczy w corocznych obchodach sowieckiej agresji na Polskę. W tym roku przypada 84 rocznica tego tragicznego wydarzenia. Uroczystość – jak co roku zorganizowało na cmentarzu św. Rocha w Łukowie Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. J. S. Majewskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, poczty sztandarowe szkół, mieszkańcy Łukowa. Po uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Andrzej Kieliszek wygłoszono okolicznościowe przemówienia, a następnie złożono kwiaty pod Krzyżem Katyńskim. Gwoli przypomnienia warto dodać, że wspomniany krzyż postawiono na łukowskim cmentarzu 26 lat temu. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele Jarosław Pieńkus i Krzysztof Szutkiewicz.

  • Sprzątamy świat

    Tradycyjnie już nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję "Sprzątanie świata". W piątek, począwszy od 3 godziny lekcyjnej uczniowie po opieką nauczycieli, wyposażeni w worki i rękawiczki sprzątali teren przy szkole i w jej sąsiedztwie. Efekty były zadowalające, gdyż zebrano kilka worków śmieci. Pogoda dopisała, zatem ekologię połączono ze spacerem na świeżym powietrzu.

    "Sprzątanie świata" jest akcją ogólnopolską, której celem jest popularyzacja świadomości ekologicznej i problematyki recyklingu wśród młodzieży. Koordynatorkami przedsięwzięcia w Zespole Szkół były nauczycielki Barbara Bogusz-Milewska i Aneta Szymanik.

  • Nowy Samorząd Uczniowski

    Magda Plak - przewodnicząca

    Damian Stosio - zastępca

    Julia Rosa - sekretarz

    Gabriela Dąbrowska - skarbnik

    Właśnie tak wygląda Samorząd Uczniowski naszej szkoły na rok szkolny 2023/2024, po wyborach, które odbyły się w dniu 13 września.

    Kandydaci spotkali się na debacie, gdzie prezentowali swoje programy, odpowiadali też na pytania publiczności oraz przygotowane przez ustępujący samorząd. Debatę poprowadzili Ola Pieniak i Dominik Wołoszka z klasy V technikum, którzy bardzo aktywnie pracowali w samorządzie w ostatnich latach.

    Po debacie przeprowadzono wybory. Taka formuła wyłaniania samorządu spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem w szkole. - Super sprawa i prawdziwa szkoła demokracji - komentują uczniowie. Ze stwierdzeniem tym trudno się nie zgodzić.

    Nowemu samorządowi serdecznie gratulujemy, życząc przede wszystkim wielu inspiracji, wytrwałości i ciekawych pomysłów.

    Opiekunką samorządu podobnie jak w ubiegłych latach będzie nauczycielka przedmiotów zawodowych logistycznych Renata Sidor. Rzecznikiem praw ucznia został natomiast nauczyciel historii Marcin Gomółka.

  • Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

    Tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowe Czytanie, propagującą znajomość polskiej literatury narodowej. Tegorocznej - XII już edycji patronuje Para Prezydencka. Czytanie rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 12.00 na skwerku miejskim. Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim reprezentowała dyr. Ewa Mokicka, uczniowie z klasy III technikum Julia Rosa i Kuba Mateńko oraz ksiądz katecheta Marek Buch. Z racji tego, że czytano "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej - powieść bardzo mocno odnoszącą się do powstania styczniowego krótkie wprowadzenie historyczne na temat wybuchu i przebiegu w regionie tego największego z polskich powstań narodowych przedstawił nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka. Po zakończonej uroczystości pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim wręczyli uczestnikom pamiątkowe zakładki ostemplowane okolicznościową pieczęcią.

  • Witaj szkoło

    Punktualnie o 10.30 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy, powakacyjny dzwonek. Społeczność szkolną powitała w hali sportowej dyr. E. Mokicka. W swym wystąpieniu Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że po wakacyjnej beztrosce przychodzi czas na naukę, podnoszenie kwalifikacji i kompetencji, a także rozwijanie zainteresowań. Jest to bardzo ważna płaszczyzna rozwoju młodego człowieka, która choć trudna procentuje w przyszłości.

    Dyrektor nawiązała również do historii, a ściślej mówiąc 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Genezę tego największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości przedstawił nauczyciel historii dr Marcin Gomółka, skupiając się na żądaniach niemieckich wobec Polski, przemówieniu sejmowym ministra spraw zagranicznych II RP Józefa Becka z 5 maja 1939 r., a także ustaleniach paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 r. Tę część uroczystości podsumowała Magda Plak z klasy IV technikum fantastycznie wykonując utwór "Dziś idę walczyć mamo".

    Głos zabrał również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Andrzej Wisiński. Pan Andrzej mówił, że naszym dobrodziejstwem jest życie w czasach pokoju. W efekcie można się uczyć, zawierać znajomości, po prostu żyć pełną piersią.

    Miłym akcentem uroczystości było wręczenie uczniom realizującym innowację wojskowo-ratowniczą wyższych stopni kadeckich. Wręczyli je dyr. E. Mokicka, wiceprzewodniczący A. Wisiński oraz opiekun grupy Krzysztof Szutkiewicz. Po części oficjalnej wychowawcy spotkali się z uczniami w poszczególnych pracowniach.

    No a jutro już lekcje. W trakcie wakacji nasza szkoła wzbogaciła się o nowy parking, będzie też nowoczesna pracownia kreatywności.

    W nowym roku szkolnym naszym nauczycielom i uczniom życzymy Wszystkiego Najlepszego. Oby nie opuszczały Was radość i uśmiech!!!

  • Zaczynamy!

  • Jubileusz 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego i Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim

     

    21 września 2024 r. odbędzie się Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół oraz Jubileusz 80 - lecia Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim.

    Część I:

    8.00 - 10.00 złożenie kwiatów na grobach nauczycieli  Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

    Od godz.10.00 rejestracja uczestników uroczystości.

    12.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP w Stoczku Łukowskim.

    12.45 zdjęcie przed kościołem, przemarsz pod pomnik patrona Liceum - generała Józefa Dwernickiego – złożenie kwiatów; przemarsz ulicami miasta do Szkoły, pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem Zespołu Szkół.

    14.00 - 16.00 część oficjalna w hali sportowej Zespołu Szkół.

    16.00 – 18.00 obiad, zwiedzanie Szkoły, spotkania koleżeńskie.

    Część II:

    20.00 Bal Absolwentów w hali sportowej Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich

    Absolwentów Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim!

     

  • Drodzy Ósmoklasiści - Zapraszamy do Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim

    Mała szkoła - Super Ludzie!!!

    Tutaj odnajdziesz Siebie!!!

  • Wyróżnienie w konkursie o Żołnierzach Wyklętych

    Bardzo duży sukces odniósł uczeń Zespołu Szkół Dominik Wołoszka, zdobywając wyróżnienie w kategorii prac multimedialnych w XII edycji prestiżowego, Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Dominik odebrał stosowny dyplom na uroczystej gali, która miała miejsce dziś w Lublinie. Na konkurs nadesłano 1620 prac z całej Polski. Tym bardziej cieszy wyczyn (bo chyba takiego słowa możemy użyć) naszego ucznia.

    Organizatorami konkursu są Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. Majora H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina. Patronat Honorowy objął prezydent RP Andrzej Duda. Celem konkursu jest krzewienie etosu Żołnierzy Wyklętych wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na dzień dzisiejszy jest to najdłużej organizowany konkurs o Żołnierzach Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego w Polsce.

    Opiekunem Dominika był nauczyciel historii w Zespole Szkół dr Marcin Gomółka, pod którego kierunkiem nasz uczeń przygotował film poświęcony życiu i działalności porucznika Jana Borysewicza „Krysi” – Wyklętego, który 21 stycznia 1945 r. poległ pod wsią Kowalki na Nowogródczyźnie, walcząc z grupą operacyjną NKWD.

    To nie pierwszy sukces Dominika w konkursie o Żołnierzach Wyklętych. Rok temu zdobył wyróżnienie za pracę dotyczącą porucznika Anatola Radziwonika. Może za tok uda się wygrać? Któż to wie…. Dziś serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Obóz survivalowy szkolnej grupy mundurowej

    Jak co roku uczniowie realizujący innowację wojskowo-ratowniczą spotkali się na obozie szkoleniowym w Zagrodzie Młyńskiej Ptaki. Dziś m.in. zorganizowanie miejsca obozowego, rozpalanie ognisk, musztra, kopanie okopów, capstrzyk, nocne warty. A jutro kolejny wyczerpujący dzień - egzamin z kursu pierwszej pomocy, zajęcia z szycia różnego typu ran, rozpalenie kuchni polowej, na której zostanie przygotowany posiłek.

  • W schronisku dla zwierząt w Sobolewie

    Samorząd Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim wraz z Opiekunką – Renatą Sidor odwiedzili schronisko dla bezdomnych psów i kotów „Happy Dog” w Sobolewie. Wizyta była pokłosiem ogłoszonej wcześniej zbiórki karmy oraz psich i kocich przysmaków. Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w zbiórkę, a jej koniec nastąpił we wtorek 13 czerwca. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc bezdomnym zwierzętom. One potrzebują nie tylko karmy, ale też bliskości człowieka. W trakcie naszej wizyty bardzo nam tę bliskość okazywały.

    Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom schroniska, a także naszym Uczniom, że zechcieli się włączyć w akcję.

  • Drodzy Ósmoklasiści!!!

    Zapraszamy do naszej wspaniałej, absolutnie wyjątkowej Szkoły.

    O tym dlaczego warto się u nas uczyć - w niniejszym filmie.

    Serdecznie zapraszamy!!!

     

    Film - ZAPROSZENIE

  • Gra wojenna

    Bardzo trudne, wymagające hartu ducha i będące prawdziwym testem charakterów zajęcia szkoleniowe mają za sobą kadeci realizujący w naszej szkole innowację wojskowo-ratowniczą. Tym razem była to gra wojenna ASG przeprowadzona na poligonie w Woli Wodyńskiej. Na zajęciach skupiono się na taktyce zielonej przy przejmowaniu flagi przeciwnika, jak również elementach taktyki miejskiej, szczególnie przydatnych do zdobywania umocnionych punktów oporu. W trakcie niezwykle wyczerpujących zajęć nasza młodzież była bardzo zmęczona, wylewając przysłowiowe siódme poty. Wysiłek jednak się opłacił, gdyż każdy z kadetów zdobył pewną pulę doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Kolejne zajęcia w formie gry wojennej planowane są w przyszłym roku szkolnym.

  • Powracamy do naszego wyjazdu w ramach programu Erasmus+ do Włoch

    To była piękna, niezapomniana przygoda!!!

    Zachęcamy do obejrzenia filmu z naszego wyjazdu.

    Film z wyjazdu

  • Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

    Powracamy do naszego fantastycznego Dnia Otwartego.

    Escape room w pracowni języka angielskiego, przygotowany przez Panią Elizę Pliszkę - anglistkę w Zespole Szkół i Dziewczyny z klasy I LO: Kingę, Milenę, Luizę i Igę

    Gościnnie wystąpił uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie Mikołaj Gomółka.

    Oj działo się!!! Chyba więcej niż w II części "Dziadów".

    Escape room był inspirowany amerykańskim serialem Wednesday. Jest to produkcja z gatunku komedii grozy, w reżyserii Tima Burtona. Serial bardzo ciekawy, w sam raz na inspirację na Dzień Otwarty.

    Pomysłodawcom tego przedsięwzięcia serdecznie gratulujemy. Więcej takich działań.

  • Pięć miejsc na podium

    Znakomicie zaprezentowała się młodzież Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim w XXIII edycji ogólnopolskiego biegu „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. W kategorii chłopców, na dystansie 1600 metrów zwyciężył Kuba Drosio (1 technikum), wyprzedzając Bartka Buczka (I branżowa) i Sebastiana Jagiełłę (2 technikum). Wśród dziewcząt (dystans o połowę krótszy) drugie miejsce zajęła Oliwia Piekut (I branżowa), a trzecie Kinga Dziurdziak (1 LO). Zwycięzców oraz osoby z 2 i 3 miejsc uhonorowano pucharami i dyplomami. W zmaganiach łącznie uczestniczyło 31 uczniów z naszej szkoły.

    Sam bieg był bardzo ciekawym widowiskiem. Wszystkim bez wyjątku Uczestnikom należy się ogromny szacunek, nie tylko za zwycięstwo i miejsca na podium, ale również – a może przede wszystkim za ukończenie rywalizacji. Nasza młodzież podeszła do zawodów bardzo poważnie. Widać było, że im po prostu ZALEŻY. Walczono fair. Zarówno ze sobą, jak i upalną pogodą.

    Duże słowa uznania kierujemy do Organizatorów, oraz nauczycieli Zespołu Szkół – Piotra Banego i Jarosława Pieńkusa, którzy przygotowali naszą młodzież.

    Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Wszystkich. I do zobaczenia za rok.

  • "Grzmią pod Stoczkiem Armaty" - czas zacząć!

    Bieg ma charakter ogólnopolski a młodzież z naszej Szkoły bierze w nim bardzo aktywny udział.

    Życzymy powodzenia!

  • Egzamin zawodowy

    Dzisiaj w naszej szkole egzamin zawodowy. Część praktyczną piszą uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk.

    Życzymy połamania piór i 100 % wyników!!!

strona: